Dálnice D8

Se třemi promile to zapíchl na dálnici. Dal si cigáro a začal couvat!

Údajně měl technickou závadu, a tak zastavil svoje auto přímo v pravém pruhu na dálnici. Několikrát zhasl a rozsvítil, dal si cigaretku a pak se rozhodl po dálnici dokonce couvat. V zatáčce a jen pár metrů za tunelem.

Na záběrech policejních kamer je vidět, jak růžový peugeot z ničeho nic zastavuje na dálnici. Světla zhasínají, jako kdyby si řidič myslel, že je na parkovišti. Přitom stojí pár desítek metrů za tunelem v naprosto nepřehledné zatáčce na D8 mezi Lovosicemi a Ústím nad Labem.

Dodávka zvláštně popojíždí sem a tam, rozsvítí a znovu zhasne, šofér pak zapíná výstražná světla. Když kamera zazoomuje, je vidět, jak pokuřuje cigaretu. Pak se pouští do riskantního couvání. Kolem něj celou dobu projíždějí další auta, jejichž řidiči jsou nečekanou překážkou za tunelem asi dost překvapeni.

Související obsah

Nakonec riskantního manévrování růžový peugeot kostrbatě docouvá do odstavného pruhu.

Na místo okamžitě vyjíždí dálniční hlídka z Řehlovic a taky silničáři, aby místo patřičně označili. “Policisté při prvotní komunikaci s řidičem zjistili, že problémem nebude jen technická závada, ale že i devětačtyřicetiletý řidič před jízdou pravděpodobně holdoval alkoholu,“ popsala událost ze sobotního večera policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Související obsah

Dechová zkouška zjištění policistů potvrdila - řidič růžové dodávky nadýchal 2,97 promile! Byl okamžitě zadržen a eskortován do policejní cely. “V současné době byl již ve zkráceném přípravném řízení odsouzený pro trestný čin Ohrožení pod vlivem návykové látky k podmíněnému trestu,“ dodala Hyšplerová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dálnice D8

Důležité Události