Zbiroh

Agresivní šílenci! Nechtěli objíždět nehodu, tak málem zabili hasiče

Agresivní šílenci! Nechtěli objíždět nehodu, tak málem zabili hasiče
Zdroj: JSDH Zbiroh

S naprosto šílenou zkušeností se po pondělním ranním zásahu u nehody podělili hasiči ze Zbirohu. Zatímco se snažili pomoci zraněnému, stali se terčem agresivních a arogantních šoférů. Těm se nelíbilo, že by měli místo nehody objíždět, a neváhali kvůli tomu hasičům nadávat, a dokonce několik z nich ohrozili na životě. Podle hasičů to není ojedinělý případ, agresivita vůči záchranářům se stupňuje.

"Co si to dovolujete? Já potřebuju projet. Nezajímá mě, že je místo neprůjezdné!" Tak takhle pořvával na hasiče jeden z řidičů, který se přihnal k místu nehody, u které záchranáři právě zasahovali. Nelíbilo se mu, že kvůli záchraně života hasiči místo nehody uzavřeli. Na objížďku odmítl odbočit a místo toho zasahujícím z okénka hlasitě nadával.

A nebyl sám! Za zátaras se přes jasné varování vřítilo hned několik aut. “Arogance a agresivita řidičů se v některých případech vystupňovala do vysokých hodnot,“ potvrzuje velitel dobrovolných hasičů ze Zbirohu Martin Jedlička.

Související obsah

Kvůli jednomu šílenci museli dokonce hasiči na poslední chvíli přerušit zásah a uskakovat ze silnice. “I přes jasný zákaz vjezdu se k místu nehody řítil řidič vozidla staršího věku, který odmítal místo nehody objet. Díky duchapřítomnosti a spojení našich členů přes radioprovoz se podařilo zamezit možným fatálním následkům vzniklé situace, daný řidič byl zastaven a velice důrazně upozorněn na vzniklou situaci, poučen o chování v takových situacích a byl vrácen na objízdnou trasu,“ dodává Jedlička.

Hasiči v tu chvíli zasahovali u nehody, při které se převrátilo osobní auto a na místě byl zraněný. Silnici ze Zbirohu na obec Kařez na Rokycansku museli pro potřeby záchranných složek uzavřít v obou směrech. Přehledný úsek označili ve vzdálenosti cca 150 m a 200 m světelnými výstražnými kužely a nechali volný příjezd na přilehlou benzínku, aby se šoféři mohli otočit a nehodu objet. Jeden z hasičů ve vestě před místem nehody ještě upozorňoval řidiče na uzavírku.

"Bohužel několik řidičů tuto situaci absolutně odmítlo akceptovat a několikrát přímo ohrozili na životě hasiče, který vykonával činnost řízení provozu na tomto místě. V několika případech musel náš člen doslova uskakovat na poslední chvíli před velice rychle rozjetými vozidly, která byla schopna vzhledem k povaze vozovky - sněžení a teplota kolem bodu mrazu - zastavit mnohdy až za hranicí zátarasu stylem "brzda na podlaze a vozidlo směřující do smyku," popisují svůj zážitek hasiči.

Další šoféři si neodpustili aspoň diskuze a vymýšlení nesmyslných řešení, jak místem nehody projet. "Normální ubožáci!" komentoval chování agresivních řidičů jeden z diskutujících na sociálních sítích. "Lidi, jezděte jako lidi a ne jako hovada. Jsem denně na silnicích a to, co se děje je den ode dne horší. Agresivita a neohluduplnost!" dodal.

Další se přidávají s mnohem peprnějšími nadávkami. Zároveň vyjadřují podporu hasičům a vyzývají ostatní k respektu: "I vy můžete jednou potřebovat jejich pomoc!"

Související obsah

Od neuvěřitelného zážitku uplynulo víc než 24 hodin. "Ale naši členové, kteří u této události zasahovali, stále nemohou uvěřit tomu, že se mezi námi najdou tací, kterým je lhostejný osud druhých a záleží jim jen a pouze na nich. Agresivita a neúcta některých řidičů vůči složkám IZS je do nebe volající a bohužel se stále stupňuje," doplňuje velitel hasičů.

Záchranáři apelují na řidiče, aby měli respekt: "Složky IZS neuzavírají místo události pro nic za nic. Stává se tak z naprosto racionálního důvodu vzhledem ke vzniklé situaci (záchranné a vyprošťovací práce, vyšetřování dopravní nehody, likvidace jejích následků atd. atd.). Neztěžujte naši práci, která je realizována za jediným cílem, a to pomoci druhým v nouzi."

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zbiroh

Důležité Události