Volkswagen

Nový volkswagen ukrýval vulgární vzkaz pro všechny Američany

Nový volkswagen ukrýval vulgární vzkaz pro všechny Američany
Zdroj: Profimedia

Zásilka zbrusu nových vozů Volkswagen e-Golf dorazila z Německa do USA s poněkud nevhodným vzkazem. Když autorizovaný dealer VW v americkém Rochesteru vozy přebíral, našel při kontrole na displeji jednoho z aut vulgární zprávu. Sice nebyla gramaticky správně, přesto je zcela jasné, co chtěl neznámý autor říct: poslal Američany, mírně řečeno, někam...

Technik při rutinní předprodejní kontrole jeden z vozů zapnul a zůstal překvapeně hledět na displej. Uvítací nápis zněl jasně: Welcome. Fuck of USA. I když ve slově “of“ jedno “f“ chybí, všem je asi jasné, co tím chtěl autor říct...

Palubní počítače ve vozech koncernu VW po zapnutí zapalování většinou vítají řidiče. S tímto fungl novým elektromobilem si ale někdo dal práci, změnil tovární nastavení a uvítací vzkaz přepsal, uvedl americký webový automagazín Jalopnik.com.

Autor zprávy je neznámý. Musela vzniknout někde mezi výrobní linkou v německých Drážďanech a dealerstvím ve státě New York. Volkswagen se zatím k vulgárnímu vzkazu nevyjádřil.

Snad to není pomsta koncernu za aféru Dieselgate, kterou v roce 2015 rozpoutali právě Američané...

Volkswagen e-Golf je elektrická verze klasického Golfu vybavená lithium-iontovou baterií o výkonu 36 kWh a elektrickým motorem o výkonu 134 koní. V ideálních podmínkách má mít dojezd až 300 kilometrů na jedno nabití. Umí zrychlit z nuly na 100 km/h za 9,6 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 150 km/h.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události