Hloupost

Nejhloupější smrt na silnicích: Po nehodě se poprali, smetl je kamion

Nejhloupější smrt na silnicích: Po nehodě se poprali, smetl je kamion
Zdroj: Jarosław Sołomacha

Nehoda, při které zbytečně zemřeli dva muži, aspiruje na Darwinovu cenu za rok 2018. Ironické ocenění se uděluje lidem, kteří se v daném roce “zasloužili o zlepšení lidského genofondu tím, že se z něj sami hloupým způsobem odstranili“. A agresivní šoféři z Polska jsou mezi osmnácti finalisty.

Při nehodě zemřeli dva muži ve věku 29 a 40 let. Tragédie se ale vůbec nemusela stát, po srážce osobáku a dodávky byli totiž oba řidiči v pořádku. Jenomže se u rozbitých vozů začali hádat a nakonec i prát. Při bitce je smetl projíždějící kamion.

Nehoda se stala v únoru na dálnici u polského Starého Krzewa poblíž východní hranice s Běloruskem. Teď se dostala mezi nejkurióznější a nejhloupější tragédie loňského roku a její oběti aspirují dokonce na dvojitou Darwinovu cenu.

Související obsah

Jak vypověděl běloruský šofér kamionu, zničená auta stála v pravém pruhu, nehoda nebyla označená. Řidiči neměli vesty a při bitce se dostali do sousedního levého pruhu přímo před jeho náklaďák. Dokonce se údajně zrovna váleli po vozovce. V momentě, kdy je kamioňák spatřil, bylo už na reakci pozdě. Muži se stali oběťmi vlastní agrese, jeden podle polských médií zůstal pod koly kamionu, druhý odletěl na středový pás, oba byli na místě mrtví.

Hlavní Darwinovu cenu za rok 2018 asi nedostanou, v průběžném hlasování jsou zatím na 10. místě, přesto jejich smrt rozhodně patří mezi nejhloupější tragédie loňského roku.

Darwin Award získávají lidé, kteří si sami sobě přivodili kuriózní smrt neuvěřitelně hloupým způsobem. Je pojmenovaná po Charlesi Darwinovi, zakladateli evoluční biologie. Ironické ocenění upozorňuje na lidskou hloupost, která je podle zakladatelů dána geneticky a smrt nositele tohoto genu je výsledkem Darwinovy teorie přirozeného výběru.

Související obsah

Nominovaný se musí zabít nebo sterilizovat, jeho hloupost musí být jedinečná a událost musí být ověřená.

Letos jsou v nejužším výběru i Češi, kteří zemřeli vloni v červnu při hledání kešek v pražské kanalizaci, kam vlezli přes varování meteorologů před silným přívalovým deštěm.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události