Kempování

BMW vyráží kempovat. Designéři postavili úžasný stan na kolech

BMW vyráží kempovat. Designéři postavili úžasný stan na kolech
Zdroj: BMW

Výrobce outdoorového oblečení The North Face spojil síly s designéry automobilky BMW. Výsledkem je povedený ultralehký dvoukolák potažený speciální látkou, ve kterém se na patrovém lůžku vyspí dva lidé.

Má karbonový rám, bezvzduchové pneumatiky připomínající Tweel od Michelinu a vnější plášť z voděodolné a přitom prodyšné látky. Vypadá trochu jako lunární vozítko, ale je to přívěs určený pro kempování.

Pojízdný stan Futurelight Camper je dílem designérů z BMW Designworks - kreativní divize, která společně s dalšími firmami realizuje odvážné koncepty a představy budoucnosti.

Na maličkém karavanu spolupracovala s výrobcem outdoorového oblečení The North Face. Ten ultralehký vozík představil na veletrhu CES v Las Vegas. Pochlubit se chtěl hlavně novým voděodolným a přitom prodyšným materiálem Futurelight, který má nahradit Gore-Tex.

Související obsah

Potah přívěsu je vyroben speciální technikou z nanovláken a má skvělé vlastnosti, vlhkost propouští ven, ale dovnitř vodu nepustí. Palandové lůžko pak umožňuje pohodlné přenocování v suchu dvěma lidem.

Související obsah

V BMW Designworks udělali skvělou práci. Přívěs je elegantní a praktický. Design je futuristický, ale přitom z některých úhlů trochu připomíná i miniautíčko z 50. let minulého století BMW Isetta, všímá si webový magazín Motor1.com. Těžko říct, jestli je to náhoda, nebo to byl záměr.

North Face má na podzim začít prodávat oblečení z nového materiálu, koncept přívěsu se ale zatím vyrábět nebude. A to je docela škoda!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události