Nehoda

Šílený nápad! Nechtěl škrábat sklo, tak řídil s hlavou vystrčenou z okna

Šílený nápad! Nechtěl škrábat sklo, tak řídil s hlavou vystrčenou z okna
Zdroj: Profimedia

Kvůli pěti kilometrům z domova do práce se nehodlal zdržovat škrábáním zamrzlého čelního skla. A tak dvaašedesátiletý šofér zvolil svérázný styl jízdy – stáhl boční okno a hlavu vystrčil ven.

Hodně hloupý nápad dostal starší řidič ze Znojemska. Když v pondělí před šestou hodinou ranní přišel ke svému autu, nechtělo se mu čistit skla od námrazy. Místo toho se na zhruba pětikilometrovou cestu do práce vydal s hlavou vykloněnou z bočního okna. Celkem pochopitelně se mu to nevyplatilo.

“Po ujetí zhruba poloviny trasy proti němu jelo jiné auto, takže hlavu schoval dovnitř. Vzhledem k tomu, že přes namrzlé čelní sklo vůbec neviděl ven, najel do protisměru a tím došlo k bočnímu střetu obou osobních vozidel,“ popsal policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Související obsah

Muž ale ve své šílené jízdě pokračoval! U nehody ani nezastavil a ujel. “Dopravní nehodu nám oznámila protijedoucí řidička. Na základě zjištěných informací se nám podařilo druhého účastníka této kolize během dvou hodin vypátrat,“ doplnila mluvčí.

Dechová zkouška byla negativní, ale policisté začali muži přičítat další prohřešky: Autu, které řídil, skončila platnost technické kontroly už v květnu roku 2017. Navíc je evidované na osobu, která je dva a půl roku po smrti.

Podobně na tom ovšem byla i řidička, kterou svérázný pilot naboural. I její auto mělo být dávno přepsáno, protože oficiálně zapsaný majitel už nežije.

Související obsah

Tak aspoň, že ani jeden z účastníků kuriózní nehody neutrpěl žádné zranění. Policisté okolnosti nehody, která se stala na nepříliš frekventované silnici na Znojemsku, dál vyšetřují.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události