Škoda Auto

ŠPIONÁŽNÍ VIDEO: Nová Škoda Kamiq už tajně brázdí dálnice!

Mladoboleslavská Škoda před ostrou premiérou testuje své nové SUV na českých dálnicích. Malý Kamiq toho zatím dost skrývá, boční prolisy i přední světlomety kryje kamufláž. Přesto je ze špionážních záběrů ledacos poznat. Podívejte se.

Už za měsíc čeká nový crossover Škoda Kamiq veřejný debut na autosalonu v Ženevě. Do té doby je třeba ještě ladit. A tak automobilka vypustila svou novou hvězdu na testovací jízdy do běžného provozu.

Malé SUV se podařilo natočit na dálnici D11 mezi Prahou a Hradcem Králové. Zatím jezdí v utajení, detaily jsou pečlivě zakryté. Náznak dělených předních světlometů ale potvrzuje, že skutečně jde o nový model, který doplní současná SUV Kodiaq a Karoq.

Související obsah

Kamiq je první škodovka, která dostane LED-světlomety s oddělenými proužky světel pro denní svícení nad hlavními lampami. Ukazatele změny směru jízdy vpředu i vzadu budou dynamické.

Na přídi městského SUV má vynikat výrazná maska chladiče se zdvojenými žebry. Na zádi zase koncová světla ve tvaru písmene C. Jako první SUV značky Škoda v Evropě bude mít nový crossover na pátých dveřích namísto známého loga nápis se jménem automobilky. Na bocích má zase auto opticky prodlužovat výrazně prolisovaná linka, která má ladit s dynamickou siluetou střechy.

Související obsah

To vše je zatím skryto, přelepeno nebo jsou použity jiné díly. Na finální podobu si musíme ještě počkat. Oficiálně Škoda zveřejnila jen skici:

Zdroj: Škoda Auto
Václav Kozák, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události