Domácí

Muž měl u prodaného auta stočit tachometr o stovky tisíc kilometrů!

Tepličtí policisté stíhají muže, který nabízel auto k prodeji s přetočeným tachometrem o stovky tisíc ujetých kilometrů. Za to mu hrozí až dvouleté vězení.

Muže (31) už policisté obvinili. Podle nich prodal auto s jiným stavem tachometru, než kolik mělo skutečně najeto. Podvodník do něj namontoval jiné počítadlo ujetých kilometrů. Oproti původnímu, které ukazovalo 430 tisíc, zobrazovalo počet o 200 tisíc nižší. Tím podle policie úmyslně navýšil hodnotu auta a obohatil se asi o 20 tisíc korun.

To ale není rozhodně jediný případ pozměněných kilometrů na tachometrech. Na ty se zaměřila v loňském roce i Česká obchodní inspekce. Ta během roku 2018 provedla přes 80 kontrol autobazarů a v 50 případech zjistila porušení předpisů. Nejčastěji prodejci podváděli právě v uvádění údajů v počtu najetých kilometrů, ale také v informování o tom, zda auto bylo bourané.

Česká obchodní inspekce uložila celkem 73 pokut za více než dva miliony korun. Kromě inspekce se na kontroly přetočených tachometrů zaměřuje samozřejmě i policie. Například policisté ve Středočeském kraji loni zkontrolovali přes tisíc aut.

Související obsah

Při kontrolách odhalili i auto, které mělo stočený tachometr o 400 tisíc kilometrů. Mezi rekordmany se určitě zařadí auto, u něhož se podařilo prokázat, že stav tachometru podvodníci stáhli ze 750 tisíc kilometrů na 250 tisíc.
 

Jitka Fárová / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události