Přejezd

Závory spadly, dodávka vjela na přejezd. Smetl ji tam vlak

Velké štěstí měl v úterý ráno řidič dodávky, který v Holicích na Pardubicku i přes spuštěné závory najel na železniční přejezd a tam ho smetl vlak. Z auta ho museli vyprostit hasiči, a poté byl letecky převezen do nemocnice.

Řidič dodávky výstražnou signalizaci a spuštěné závory na přejezdu zřejmě ignoroval a srazil se s osobním vlakem mířícím do Chrudimi. Osmadvacetiletý muž zůstal v dodávce uvězněn.

"Měl tam zaklíněné nohy, takže celá ta kabina se musela odtáhnout směrem dopředu, aby se řidiče podařilo vytáhnout ven," popsal velitel drážních hasičů Jiří Šlezingr.

Pro těžce zraněného řidiče přiletěl vrtulník, který ho transportoval do hradecké nemocnice se zlomenou nohou a s pohmožděninami hrudníku a pánve. Strojvedoucí společně s osmi cestujícími vyvázli bez zranění.

Související obsah

"Jak u řidiče dodávky, tak u strojvůdce, jsme provedli dechovou zkouškou s negativním výsledkem," doplnila policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Přejezd byl celé dopoledne uzavřen a na úseku byla zřízena náhradní autobusová doprava. Celkové škody i důvod, pro řidič dodávky vjel na přehledný a zabezpečený přejezd teď policie zjišťuje.
 

vbo, Jan Mareš, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události