Testování

VIDEOTEST: Shooting brake? Konečně rodinné auto, které má říz!

Na originální vzhled a sportovní křivky vsadila automobilka Kia u nové generace modelu ProCeed. Zrušila třídveřový hatchback a místo něj odvážně postavila takzvaný shooting brake. Vůz, který kombinuje tvary kombi, hatchbacku a kupé. Rozhodně vypadá zajímavě. Ale obstojí jako rodinné auto? A co ta zkratka GT na přední masce? Vyrazili jsme to otestovat do okolí španělské Barcelony.

Aut s karosérií typu shooting brake na trhu moc není. Jsou většinou určena těm, kdo touží po stylovém kupé, ale zároveň potřebují víc místa v kufru. Občas si chtějí užít radosti z ostřejší jízdy, ale potřebují taky v klidovém režimu převážet rodinu.

Zkřížit tyhle potřeby není jednoduché, a tak spousta pokusů o shooting brake skončila bídně. Většina velkých automobilek se do takový aut radši vůbec nepouštějí. V Kie se přesto rozhodli, že to zkusí. Že na trh, který ovládají SUV a crossovery, vyšlou něco jiného. Nový ProCeed.

Související obsah

Kia hodlá touhle novinkou zaútočit na prémiové značky jako je Audi, BMW nebo Mercedes. Může se jí to podařit? Vyrazili jsme do Barcelony, abychom se podívali, co korejský shooting brake umí.

ProCeed (ještě psaný jako pro_cee´d) dřív býval třídveřový hatchback. Tomu je konec, třetí generace vyrostla a o dost se přiblížila rozměrům kombi.

Karosérie se povedla, ProCeed je atraktivní a sportovně přikrčený a do široka rozkročený. Protažený zkosený zadek siluetu vůbec nekazí, naopak. Rozhodně může osvěžit nabídku rodinných vozů dynamickým vzhledem s originálním designem.

Zavazadlový prostor je o něco menší než u velkých kombíků (595 litrů), ale mezi konkurenty z nižší střední třídy je to pořád velmi slušné. I místo pro posádku je dostatečné.

Související obsah

Ale co ty sportovní vlastnosti? ProCeed ve vrcholné verzi GT by měl něco předvést! Nebo je to jen další tuctová předokolka s nafouklým kufrem?

Pod kapotou má benzínovou šestnáctistovku, která je o něco žíznivější, ale stovku zvládne z nuly za 7,5 vteřiny. To slibuje na kombíka nižší střední třídy slušné svezení.

Jak si jeho 204 koní poradilo v katalánských serpentýnách? Na to se podívejte v našem testu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Testování

Důležité Události