Sídliště

Na sídlišti pravidla neplatí? Řidiči spěchají přes chodník, chodci šílí

Na sídlišti pravidla neplatí? Řidiči spěchají přes chodník, chodci šílí
Zdroj: TN.cz

Spěchající řidička nevydržela čekat v jednosměrce, až popeláři vysypou všechny popelnice a cestu si bez okolků zkrátila přes chodník. Jeden z chodců raději couvá, další překvapeně přihlížejí. Mezi paneláky pražského sídliště Řepy se prý podobné situace dějí běžně. A lidem dochází s bezohlednými piloty dochází trpělivost.

Parkování na chodnících a všemožné zkratky. Porušování předpisů se na přeplněných sídlištích stává běžnou praxí. Lidem se ale bezohledné chování řidičů nelíbí a situace vyvolávají sousedské spory.

Jeden takový probíhá na pražském sídlišti Řepy. Vyvolaly ho snímky řidičky, která neváhá vjet na chodník, aby si ušetřila pár minut čekání, než v ulici udělají svou práci popeláři. "Řidička míjí zídku kolem kontejnerů, na fotce je vidět člověk vycházející z domu, který musí čekat, až ona projede po chodníku. Chodník byl ráno zasněžený a namrzlý, stačí aby dostala smyk, a hotovo!“ popisuje rozzlobeně autor snímků, které vyvolaly hádku na sociální síti.

Jen pár vteřin před řidičkou podle něj provedlo stejný riskantní manévr jiné auto. “Takhle to tady vypadá každý den, kdy tudy jedou popeláři. Přijde mi zbytečné takové riskování kvůli ušetřeným pěti minutám,“ dodává obyvatel sídliště a navrhuje pro podobné šoféry tvrdý trest.

Související obsah

Popeláři často projíždějí ve všední den mezi sedmou a osmou hodinou ráno, kdy rodiče vozí své děti do blízké školy. Mnozí čekat nevydrží. “Bydlím v té ulici naproti škole a řidiči jezdí u nás po chodníku stále. Zkracují si i cestu k domu, aby odnesli nákup. Ještě jsou občas sprostý a troubí na vás, že byste mohli přidat a nezdržovat. A to se tam pohybují i maminky s malými dětmi. Většina řidičů je bezohledná. Chodník se propadá a teď když bylo náledí se člověk bál, aby nezahučel na zem,“ dodává jiná obyvatelka sídliště.

"Před 14 dni mě tam nějaký spěchající rodič tím autem málem srazil," přidává se další. Lidé mají strach o sebe, děti i psy, které v okolí venčí.

Související obsah

Z druhé strany se zase ozývají hlasy, které riskantní jízdu po chodníku hájí. Popeláři podle nich jezdí ve velmi nevhodnou dobu a posbírání odpadu jim trvá 15 minut až půl hodinu, po tu dobu je jednosměrka zablokovaná.

"Jen popeláře objel a nikoho neohrozil. Mohl počkat, ale asi spěchal, celkem nic neprovedl. Jel tam kde bylo místo," míní jeden z obhájců. "Občas se prostě musí improvizovat a já tady vidím objetí překážky bez jakéhokoliv omezení či ohrožení někoho dalšího," dodává jiný s tím, že se z jízd po chodníku samozřejmě nesmí stát pravidlo.

Související obsah

Podobných situací se na našich sídlištích dějí denně stovky, policisté nemají kapacitu, aby porušování předpisů ohlídali všude. nezbývá než znovu apelovat na vzájemnou ohleduplnost...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Sídliště

Důležité Události