Za volantem

Rébus pro řidiče: Za jak dlouho pochopíte tuhle šílenou značku?

Rébus pro řidiče: Za jak dlouho pochopíte tuhle šílenou značku?
Zdroj: MČ Praha 6

Můžete projet, nebo nemůžete? Před touhle značkou museli řidiči zastavovat, aby pochopili, co se po nich chce. Značka byla spíš k smíchu. Prapodivný rébus teď ze silnice zmizel.

Značka říká, že silnice je obousměrná od sedmi do deseti hodin dopoledne. Po zbytek dne platí zákaz. Ovšem zároveň jsou tu ještě dva vzkazy: první je pro cyklisty, že mohou obousměrně projíždět kdykoliv. A druhý je pro řidiče autobusů a aut nad 3,5 tuny, ti naopak v daném směru nesmí do ulice vjíždět nikdy, pokud ovšem nemají povolení radnice.

Formálně je vše podle pravidel, ale čert, aby se v tom vyznal. Kdo by tohle zvládnul pochopit napoprvé a za jízdy, je borec. “Dal bych metál tomu, co to vymyslel, zřejmě odborník. Nicméně chápu, značek jsou plný sklady a někam se dat musí,“ komentuje značku jeden z řidičů.

“Tohle značení je strašný. Narazil jsem tam na to a musel jsem před značkou doslova zaparkovat, abych měl čas na nastudování, zda tam tedy vjet mohu, nebo ne. A takových nás tam bylo víc. Plus ti, co značení úplně ignorovali a ještě na nás troubili, proč tam všichni stojíme. Navíc je to ještě u křižovatky, kde odbočující značku vidí až ve chvíli, kdy odbočí,“ zní další komentář. “Však dalším krokem radnice bude vybudování malého parkoviště u značky,“ přidává se další šofér.

Související obsah

Prazvláštní sada značek a doplňkových tabulek "zdobila" vloni ulici Na Krutci v Praze 6. Radnice ji nechala postavit, protože si místní stěžovali, že jim hustá doprava komplikuje pohodu a životní prostředí. Z ulice, která do té doby byla obousměrná, se stala dočasná jednosměrka.

Před pár dny však značka zmizela. “Od 1. ledna 2019 skončila platnost přechodné úpravy provozu na místní komunikaci Na Krutci, která byla provedena ve zkušebním režimu. Od začátku roku je tedy v dané ulici navrácen původní celodenní obousměrný dopravní režim a situace bude odborně vyhodnocována,“ vzkázala radnice městské části.

Pro ty, kteří by náhodou zase nerozuměli: Ulice prostě bude opět obousměrná, dokud se úředníci nedohodnou, co dál.

Související obsah

Dopravní situace v ulici je skutečně komplikovaná. Stovky řidičů si tudy zkracují cestu, nebo se snaží vyhnout přehuštěné Evropské třídě. Jenže tím vznikají jen další nekonečné zácpy v jinak klidné čtvrti Vokovice, což se logicky místním nelíbí.

Hledání kompromisu mezi řidiči a obyvateli Vokovic tak evidentně bude mít další kolo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Za volantem

Důležité Události