Autobus

Neuvěřitelné! Řidič 15metrového autobusu se otáčel přímo na dálnici

Neuvěřitelné! Řidič 15metrového autobusu se otáčel přímo na dálnici
Zdroj: Policie ČR

Životy devíti cestujících a také dalších řidičů projíždějících po dálnici D8 ohrozil řidič německého linkového autobusu. Prý ho zmátla navigace, a tak se rozhodl pro neuvěřitelný manévr – přímo na dálnici nedaleko Ústí nad Labem se za plného provozu začal s patnáctimetrovým kolosem otáčet.

Když tohle uviděli na monitorech dispečeři dálniční údržby, nestačili se divit. Přímo pod kamerami u tunelu Prackovice na dálnici D8 se za plného provozu začal otáčet patnáctimetrový autobus firmy FlixBus.

Zdroj: Policie ČR

K neštěstí chybělo málo. Na palubě bylo v tu chvíli devět cestujících. Kdyby během riskantního manévru přijelo z tunelu auto, srážka by nejspíš byla nevyhnutelná.

Související obsah

Dispečink okamžitě volal na místo policii. “Policejní hlídka kupodivu zastavila autobus na témže místě, protože řidič autobusu se opět otočil již na exitu Velemín zpět na původní směr,“ popisuje manévry autobusáka policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Autobus s německou registrační značkou mířil z Prahy do Berlína. Řidič se vymlouval na navigaci: Na trase se mu nejspíš něco nezdálo, tak to vzal do opačného směru. Klidně přes středové zábrany!

Související obsah

Dechová zkouška byla negativní. Podle policie hrozí řidiči ve správním řízení pokuta v rozmezí 5.000 až 10.000 korun, zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku a 7 bodů do evidenční karty řidiče.

Podle lidí, kteří autobusákův neuvěřitelný kousek komentují na sociálních sítích, je takový trest příliš nízký. Upozorňují na nepoměr s událostí, ve které je namočený český řidič kamionu. Ten svým manévrem na německé dálnici také ohrozil cestující autobusu. Němci na něj vydali evropský zatykač a hrozí mu obvinění z pokusu o vraždu!

Více o případu zde:

Související obsah

Stejně jako zmíněný kamioňák, i řidič autobusu už přišel o práci, společnost FlixBus ho vyhodila. "Situaci jsme prošetřili a můžeme potvrdit, že na trase dálkového autobusu z Prahy do Berlína, který provozuje dopravní partner v zastoupení FlixBusu, došlo dne 10. 2. 2019 v dopoledních hodinách k situaci, kdy řidič na základě chybných údajů z navigace provedl nedovolený otáčecí manévr. Naší nejvyšší prioritou je poskytovat bezpečnou přepravu, proto byl s tímto řidičem bezodkladně rozvázán pracovní poměr," komentuje případ mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Autobus

Důležité Události