Bezpečnost

Okamžiky hrůzy u Plzně. Rodina měla namále dvakrát po sobě!

Další případ narůstající agresivity a nezodpovědnosti na českých silnicích. Rodina z Plzeňska se dvakrát po sobě jen těsně vyhnula nehodě. Nejdřív je ohrozil řidič dodávky riskantně předjíždějící přes dvojitou čáru. Další nebezpečné okamžiky na stejné silnici zažili dva dny poté, když z protisměru přiletěl "závodník" v audině.

Mohlo to dopadnout hodně špatně. "Dokážu pochopit, když má někdo opravdový důvod pospíchat. Ať si pospíchá, ale ať při tom proboha neohrožuje ostatní," říká muž z Plzeňska. Po silnici mezi Horšovským Týnem, Stodem a Plzní jezdí často. A minulý týden tam krátce po sobě zažil velmi nepříjemné chvíle.

"Člověk si jede v klidu 80 km/h, neriskuje a stejně je to houby platné," podotýká. Kamera v jeho autě nejdřív natočila řidiče bílé dodávky, který si při (sebe)vražedném předjíždění u Holýšova nic nedělal z dvojité čáry ani z omezení rychlosti na 50 km/h.

Související obsah

Pak autor záběrů spolu s manželkou a synem zažil ještě větší šok, když je jen těsně minul šofér audi letící v protisměru u Zbůchu. Při svém předjížděcím manévru se zařadil opravdu na poslední chvíli a zřejmě jen díky tomu, že ostatní prudce brzdili.

Oba záběry dělí dva dny a zhruba 15 kilometrů na stejné silnici. "I když jsem si slíbil, že nic z kamery v autě sdílet nebudu, tohle prostě musí ven," svěřuje se táta od rodiny. Policii ale záběry předávat nechce. "Účelem zveřejnění bylo zaprvé upozornit normální řidiče, ať dávají pozor a věnují se řízení, a zadruhé připomenout těm nenormálním, že řidiči dnes mají v autě běžně kamery," dodává.

Související obsah

Podobné záběry z českých silnic přibývají. Někdo to označuje za "bonzování", ale každý takový zveřejněný případ může pomoci, aby se aspoň někteří piráti "chytili za nos".

Související obsah

Frekventovaná výpadovka z Plzně směrem na Domažlice patří k nejrizikovějším v kraji. Řidiči tam často přeceňují své schopnosti nebo v místech, kde se nesmí předjíždět, nervově nevydrží pomalou jízdu za kamiony.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události