Hasiči

VIDEO: Hasiči měli velké problémy. Uličku řada řidičů pořád neumí!

Cestou k požáru osobního auta na dálnici D6 u Kynšperku nad Ohří se hasiči dost zapotili. A taky si zanadávali. Před jejich vozem se sice otevřela záchranářská ulička, několik řidičů ji ale ignorovalo a průjezd hodně zkomplikovali.

“Většina řidičů v koloně před místem požáru připravila záchrannou uličku pro bezpečný příjezd zásahové techniky, přesto i tentokrát se našlo několik řidičů, kteří buď nepřemýšlí, nebo je jim to zcela jedno...,“ napsali hasiči karlovarského kraje k videu z kabiny jejich vozu.

Požár osobáku v úterý před třetí odpoledne zablokoval provoz na silnici D6 u Kynšperku nad Ohří. Hořet začal motor a požár rychle zasáhl celé vozidlo.

Před místem požáru se okamžitě začala tvořit kolona. Na záběrech hasičů je vidět, že většina řidičů se řadí ke stranám. Ale pořád je dost i těch, kteří uličku ignorují nebo neznají nová pravidla, podle kterých se mají řadit.

Související obsah

Hasiči tak při průjezdu musí troubit a jejich vůz místo hladkého průjezdu absolvuje spíš náročný slalom. To rychlý zásah hodně komplikuje.

V místech se dálnice zužuje ze tří pruhů do dvou, navíc zleva. Ignoranti na uličku kašlou, další ale evidentně netuší, kam se správně řadit.

Vloni se pravidla pro záchranářskou uličku v Česku změnila tak, aby byla stejná jako v jiných evropských zemích. Takhle je to správně:

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR

Řada řidičů neukázněné nebo neinformované kolegy kritizuje. Zároveň ale tepou úřady za to, že o pravidlech nedostatečně informují. “V Rakousku je prostě co 5 km značka, která ukazuje, jak dělat uličku. Jednoduché, funkční. Kampaně v TV, na netu jsou fajn, ale nejsou tam, kde je jich potřeba. Na dálnicích. Tam patří značky,“ napsal jeden ze šoférů k videu karlovarských hasičů.

Související obsah

Tady jde krásně vidět, že polovina lidí stále prostě neví, na kterou stranu se postavit. Půlka aut tvoří uličku vlevo, půlka vpravo. Nevím, jestli zrovna tahle změna pravidel byla v ČR nevyhnutelně nutná, ale měla ji doprovázet aspoň masivní informační kampaň, protože v těhto případech jde skutečně o vteřiny a v nejhorším i o životy,“ dodal další.

Související obsah

Při požáru se naštěstí nikdo nezranil, provoz na dálnici byl po zhruba třiceti minutách obnoven alespoň v jednom jízdním pruhu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hasiči

Důležité Události