Dálnice

Peklo začíná: Silničáři obsadí D1, nejvíc se ale bude stavět jinde!

Peklo začíná: Silničáři obsadí D1, nejvíc se ale bude stavět jinde!
Zdroj: Profimedia / ŘSD

Silničářům startuje jarní sezóna, během března obsadí řadu hlavních tahů, začínají už tento týden. Kde letos čeká řidiče největší peklo? Podívejte se na přehled staveb, které letos zahájí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) na českých dálnicích a silnicích I. tříd.

Nejvíc rozkopané budou kromě nechvalně proslulé D1 i jihočeská D3, karlovarská D6, chomutovská D7 a hradecká D11. Na letošek se ale mají silničáři hodně činit i na obchvatu Frýdku-Místku na D46 a D56, pokračování dálnice D48 nebo obchvatu Otrokovic na D55.

Celkově je rozestavěno 187 kilometrů dálnic a silnic první třídy, na zelené louce se aktuálně staví aktuálně 107 kilometrů dálničních úseků, 21 kilometrů D1 a 59 kilometrů tvoří novostavby na silnicích I. tříd. A další úseky letos přibydou.


Tady se letos začne stavět:

Omezení čekají řidiče samozřejmě na D1, kde už v pátek začnou dělníci připravovat další etapu modernizace. Konkrétně začne omezení v úsecích mezi Mirošovicemi na 21. km a Hvězdonicemi na 29. km a mezi Souticemi na 56. km a Loktem na 66. km.

Letos chce ŘSD rozestavět všechny zbývající úseky modernizované D1. To znamená dohromady 7 úseků v souhrnné délce 71 kilometrů! Celá znovu postavená dálnice za provozu mezi Mirošovicemi a Brnem má být kompletně hotová v roce 2021.

Související obsah

Nejrozestavěnější dálnicí ale letos bude D3, kde se najednou bude stavět skoro 40 kilometrů. "V pátek 29. března oficiálně zahájíme stavbu obchvatu Českých Budějovic v úseku Hodějovice - Třebonín, letos ještě začneme stavět první část obchvatu od Úsilného. Dálnice D3 se tak stane nejrozestavěnější dálnicí v České republice, najednou by se mohlo stavět skoro 40 kilometrů nové dálnice, ze kterých jen letos půjde do provozu 8 kilometrů,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Na D3 se bude pokračovat i na rozdělaném úseku Ševětín-Borek a také v části Bošilec-Ševětín, která měří 8,1 kilometru a ŘSD slibuje, že ji plně zprovozní letos nejpozději v červenci.

Související obsah

Stavět se začne také další kus dálnice D35 mezi Opatovicemi nad Labem a Časy na hranicích Pardubického a Královéhradeckého kraje. Stroje tam vyjedou ve čtvrtek 14. března. Dálnice tam má navázat na už rozestavěný kus mezi Časy a Ostrovem. Oba úseky v celkové délce 27,3 kilometrů budou dokončeny v roce 2022, slibuje ŘSD.

Související obsah

Kde se začne stavět? Podívejte se na přehled nových úseků dálnic a silnic I. tříd, které ŘSD letos rozestaví:
 

Jihočeský kraj


Plzeňský kraj

Ústecký kraj

Liberecký kraj

Středočeský kraj

Pardubický kraj


Královéhradecký kraj

Vysočina

Jihomoravský kraj

Zlínský kraj


Moravskoslezský + Olomoucký kraj

(Pozn.: V Karlovarském kraji letos nezačíná žádná stavba)

Stavět se samozřejmě bude i na dalších úsecích, které byly rozestavěné už v předchozích letech. Tyto chce ŘSD letos dokončit:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události