Dálnice

Dálnice D1 je místy jako oraniště, ŘSD chystá nouzové opravy

Dálnice D1 se po letošní tuhé zimě na mnoha místech úplně rozpadá. Jde hlavně o úseky, kde ještě nezačala generální oprava. Starý betonový povrch je v hrozném stavu. Odborníci varují, že je nebezpečný. Ředitelství silnic a dálnic chce proto nejhorší místa opravit alespoň provizorně.

Obří díry a výmoly. Úplně propadlé nebo zlomené betonové desky. Dálnice D1 dostala pořádnou zimní ránu. Její desítky let starý povrch je teď v úsecích u Humpolce, Měřína, Velkého Meziříčí nebo Domašova - tedy všude tam kde se ještě nezačala rekonstruovat - v naprosto havarijním stavu.

Odborníci a dopravní experti varují, že stav vozovky je na mnoha místech neudržitelný. Jde podle nich o život. "Policisté, pokud zjistí, že na komunikaci je výtluk, okamžitě informují správce k přijetí opatření. Jde o bezpečnost řidičů, kteří těmito úseky projíždějí," ujišťuje policejní mluvčí Dana Čírtková.

"Musíme okamžitě začít s opravou, některé ty úseky, co opravujeme, jsou 10 nebo 15 let za svou životností," sype si popel na hlavu mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Související obsah

Na těch nejhorších místech instaluje ŘSD výstražné značky a případně omezí rychlost. Čekat se pak bude na jaro, kdy by na většině problémových úseků konečně měla začít generální rekonstrukce.


Tedy kromě toho u Humpolce, kde se stále hledá nový zhotovitel prací. Kvůli špatnému stavu vozovky se tam do té doby může jezdit maximálně stokilometrovou rychlostí.

pez, David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události