Ředitelství silnic a dálnic

Obří komplikace při cestě na jih! Připravte se na dlouhé kolony

Obří komplikace při cestě na jih! Připravte se na dlouhé kolony
Zdroj: Mediafax

Na dlouhé tři měsíce obsadí silničáři frekventovanou trasu Praha – Tábor – České Budějovice. Kvůli opravám v úseku Bystřice – Tožice odvedou dopravu na objížďky. Řidiče tak čeká další hra nervů.

Na dopravní komplikace se musí od středy připravit řidiči na trase mezi Prahou a Českými Budějovicemi. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) upozorňuje, že provoz na silnici I/3 výrazně omezí opravy v úseku Bystřice – Tožice.

"Od středy 20. března bude provoz ve směru z Olbramovic na Benešov veden po objízdných trasách," vzkazuje řidičům mluvčí ŘSD Jan Studecký.

Související obsah

Opravy jsou naplánovány na dlouhých 95 dnů, probíhat budou za provozu. "Prvních 42 dnů bude provoz ve směru z Benešova na Olbramovice bez omezení a opačný směr z Olbramovic na Benešov bude převeden na vyznačené objízdné trasy, a to zvlášť pro osobní a pro nákladní dopravu," popisuje ŘSD.

Objížďky výrazně zkomplikují život hlavně řidičům nákladních vozů. Jak ukazuje mapka: Objízdná trasa pro náklaďáky nad 3,5t a nad 3,5m výšky povede ze silnice I/3 na silnici I/18 směrem na Sedlčany a dál od Příbrami na Prahu přes D4.

Objízdná trasa pro vozidla do 3,5t a do výšky 3,5m nebude tak dlouhá - povede kolem Bystřice přes obce Tomice II, Ouběnice, Jinošice a Líšno.

Související obsah

Po 42 dnech by se měla všechna auta vrátit na silnici I/3, dokončovací práce už proběhnou při obousměrném provozu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ředitelství silnic a dálnic

Důležité Události