Sanitka

Řidič málem sestřelil sanitku. Záchranáři řekli, kdo víc chybuje

Další riskantní manévr na našich silnicích. Poblíž Chocně na orlickoústecku ohrozil řidič houkající sanitku i s pacientem, kterému šlo o život. Do srážky chyběly jen centimetry. Záchranáři tvrdí, že až polovina šoférů je i při jízdě pod majáky naprosto ignoruje.

Sanitka na okraji vesnice objížděla ostrůvek v levém pruhu, řidič stříbrného vozu se ale rozhodl v tu chvíli odbočit vlevo. Záchranáři museli s tří a půl tunovým vozem prudce ve stokilometrové rychlosti dupnout na brzdy.

"Vezli jsme pacienta s infarktem myokardu, tento stav ho přímo ohrožoval na životě," prozradil mluvčí záchranky Aleš Malý.

Místa bylo všude dost a záchranáři chtěli elegantně objet ostrůvek zleva. Jenže tam měl namířeno i neznámý řidič. Je pravděpodobné, že tenhle incident bude mít dohru u policie, kam nejspíš poputuje celý záznam.

"Ke střetu chyběly centimetry," varoval mluvčí záchranky Malý. Pardubičtí záchranáři se s neukázněnými řidiči setkávají denně, a tak se rozhodli, že si udělají vlastní výzkum. Z něj vyšlo najevo, že před houkajícími sanitkami nejvíc chybují ti, kteří jsou ve středním věku.

Související obsah

"Informace sbíraly posádky v průběhu třech měsíců na území Pardubic a širokého okolí," prozradil záchranář Jakub Jiřík. A podle průzkumu je diametrální rozdíl mezi muži a ženami. Výzkum ukázal, že provoz nesleduje polovina řidičů a pětina řidiček.

Sanitku ovšem ignorují víc ženy než muži a podle záchranářů i víc zmatkují. Naopak ty nejvážnější přestupky má na svědomí muž.

Související obsah

"V případě, že někdo ujížděl záchrance, se vždycky jednalo o muže, nikdy o ženy. Bylo to ve 4 % případů a vždy muži," dodal Jiřík. Záchranářům jde pokaždé o vteřiny a podobné manévry ve vysoké rychlosti vždy mohou stát někoho život.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Sanitka

Důležité Události