Škoda Auto

Platy ve Škodovce znovu porostou. Průměrná mzda se blíží 55 tisícům

Platy ve Škodovce znovu porostou. Průměrná mzda se blíží 55 tisícům
Zdroj: Profimedia

Nová kolektivní smlouva ve Škodě Auto je dojednána, hlásí vedení automobilky i odboráři. Platy porostou všem tarifním zaměstnancům o pevnou částku 2.500 korun měsíčně. Součástí dohody je i tučný jarní bonus navýšený o mimořádnou prémii.

Průměrná mzda tarifního zaměstnance ve Škodě Auto byla už loni na rekordní výši 51.275 korun. A letos znovu poroste, automobilka plošně přidá svým lidem 2.500 korun.

Vedení automobilky a odbory Kovo v pátek společně ohlásili dohodnutý kompromis, odboráři původně přišli s optimistickou představou zvýšení platů až o 4.000 korun.

"Novou kolektivní smlouvou jsme společně se sociálním partnerem Kovo dosáhli výsledku, který na jedné straně odráží náročné tržní prostředí a současně oceňuje výkon zaměstnanců," říká předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier.

Vedení automobilky čeká složité období v automobilovém průmyslu, který ve velkém přechází k elektrickým pohonům. Nové technologie vyžadují obří investice, které v příštích letech hodně zatíží rozpočet.

"Je zřejmé, že v takové situaci si už nemůžeme dovolit mimořádně vysoký nárůst tarifů, jaký byl dojednán v minulém roce. Našim cílem je dlouhodobé zajištění konkurenceschopnosti a tím i pracovních míst pro naše zaměstnance," dodal Maier a poděkoval odborům za konstruktivní jednání.

Kromě navýšení mezd čekají zaměstnance Škodovky znovu i tučné bonusy. Ten jarní jim přijde už v květnu s výplatou za duben. Odráží se v něm ekonomické výsledky firmy v loňském roce a automobilka k bonusu přihodí i mimořádnou jednorázovou prémii 4.000 korun. Jarní bonus tak v součtu dělá 65.000 korun, což částku na květnové výplatní pásce zvedne nad 100 tisíc hrubého.

Další část bonusů dostanou lidé ve Škodovce v červnu a před Vánoci, kdy jim vedení vyplatí i další jednorázovou prémii ve výši 2.000 korun. Více zde:

Související obsah

"Všichni zaměstnanci si za svou tvrdou a odpovědnou práci v roce 2018 tento bonus více než zaslouží," podotkl člen představenstva za oblast řízení lidských zdrojů Bohdan Wojnar.

Kolektivní smlouva bude opět platit jeden rok, pak se bude vyjednávat znovu.

vbo, vk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události