Škoda Auto

Obří plat pro zaměstnance Škody. Dostanou tučné bonusy

Obří plat pro zaměstnance Škody. Dostanou tučné bonusy
Zdroj: Škoda Auto

Hodně tučnou výplatu dostanou zaměstnanci Škody Auto. Automobilka jim k základní mzdě za duben vyplatí i jednorázový bonus ve výši 65 tisíc korun hrubého. Na páskách tak budou mít v průměru 100 tisíc korun hrubého, peníze jim přijdou na účty v květnu.

Vloni na jaře dostali kmenoví zaměstnanci Škodovky bonus 60 tisíc, letos to bude ještě o pět tisíc víc. O dílčím výsledku kolektivního vyjednávání odborů s vedením společnosti informoval odborový předák Jaroslav Povšík.

Vyplacení bonusu už zaměstnancům potvrdilo dopisem i vedení automobilky. Pravidelný jednorázový bonus letos vzrostl i díky mimořádné prémii 4000 korun.

Bonusy ve Škodovce vyplácejí hned třikrát za rok. V červnu dostávají zaměstnanci první půlku takzvaného zaručeného bonusu, který v minulosti odbory prosadily jako trvalý příspěvek bez ohledu na hospodaření firmy. Druhou půlku pak lidé ve Škodovce dostávají s prosincovou mzdou. Loni na Vánoce k tomu vedení přidalo navíc 12.000 jako prémii, takže před třemi měsíci zaměstnancům svítilo na výplatních páskách slušných 70 – 100 tisíc hrubého.

Související obsah

Teď přišel na řadu pravidelný jarní bonus, který se odvíjí od hospodářských výsledků.

Škodě sice loni rostly tržby o dvě procenta na rekordních 416,7 miliardy korun, ale zisk po zdanění klesl o devět procent na 28,89 miliardy korun. I tak je bonus i díky loňskému kolektivnímu vyjednávání o něco vyšší, vyšperkovaný ještě o zmíněnou čtyřtisícovou prémii.

Odboráři navíc opět vyjednávají o navýšení mezd. Přišli s návrhem na zvýšení o 4.000 měsíčně pro každého zaměstnance. Vedení firmy však zároveň upozorňuje, že už loňské přidávání bylo rekordní a letos se to určitě nepodaří zopakovat. Spíš zdůrazňuje, že Škoda musí šetřit i kvůli poklesu prodejů a hlavně obřím investicím, které si žádá přechod k elektrickým pohonům a zavádění nových technologií.

Související obsah

Zaměstnanci ve výrobě dostali loni přidáno o 14 procent, za poslední dva roky skoro o čtvrtinu. Berou v průměru 46.357 korun hrubého. Celková průměrná mzda ve Škodě Auto je zhruba o 10 tisíc vyšší. Současná dohoda o výši mezd platí do konce března.

Škoda Auto loni zvýšila dodávky zákazníkům a po celém světě prodala 1,254 milionu aut. V Česku zaměstnává kolem necelých 33.000 lidí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události