Rallye

180 výjimečných rallye vozů se prohání v okolí Prahy!

O víkendu 12. až 14. dubna se v okolí Prahy uskuteční devátý ročník Rallye Praha Revival. Mezinárodního automobilového závodu se zúčastní více než 180 posádek z třinácti zemí světa. Akce nabídne vyjimečné vozy, setkání s legendami a velkolepou podívanou.

Z pražského Radotína vyjíždějí historické rallye vozy směrem k Václavskému náměstí, kde proběhne slavnostní start závodu. Vozy budou v centru Prahy vystaveny přibližně od 17:00 do 18:30 a poté se postaví na startovní čáru závodu.K vidění budou automobilové značky jako Porsche, Mercedes, Ford, VW, Datsun, Saab, Alfa Romeo, ale i legendární vozy Škoda 130 LR, Lada nebo Trabant. Startovní listina obsahuje celkem 182 posádek ze zemí jako Finsko, Švédsko, Rakousko, Německo, Francie a další.

Související obsahTrasa závodu zahrnuje 12 uzavřených měřených úseků, různé podmínky, terény i povrchy. Vozy se budou pohybovat i na běžných komunikacích, ale nemusíte mít strach, že by vás v zatáčce překvapil závodící vůz. Všichni jezdci musí mimo uzavřené úseky dodržovat dopravní předpisy, protože jejich porušení je pokutováno trestnými body.

Související obsahA kde v průběhu víkendu bude možné vidět tyto a další závodní vozy? Oficiální harmonogram naleznete zde. Za zmínku rozhodně stojí divácky atraktivní závodní trať v areálu Homolka v Poříčí nad Sázavou nebo trať v sedlčanské kotlině. Závod pořádá tradičně Ústřední automotoklub ČR společně s pobočným spolkem ÚAMK Sdružení českého autosportu.

gwe, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Rallye

Důležité Události