Honda

Nejrychlejší sekačka světa! Tohle monstrum lítá šílenou rychlostí

Nejrychlejší sekačka světa! Tohle monstrum lítá šílenou rychlostí
Zdroj: Honda

Honda chce světu připomenout, že neumí stavět jen motorky nebo auta, ale že umí i zahradní stroje. A hlavě, že dělá skvělé motory. Cílem je útok na titul nejrychlejší sekačky světa. Se strojem, který lítá přes 240 km/h.

Japonská značka už kdysi rekord pro nejrychlejší sekačku držela. V Guinnessově knize byl zapsán model Mean Mower. Před pěti lety dosáhl na dráze průměrné rychlosti těsně pod 190 km/h, maximálky dokonce 209 km/h.

Jenže pak se objevil speciální stroj Viking - STIHL poháněný mohutným americkým osmiválcem z corvetty, který zvládl skoro 216 km/h, a Honda o titul přišla.

Vzdát to ale rozhodně nehodlá, a tak postavila důstojného nástupce – šílený stroj Mean Mower V2. Je poháněn čtyřválcovým litrovým motorem ze sportovní motorky Honda CBR Fireblade. Ten má výkon 126.kW (171 koní) a nejsilnější stroj z rodiny supersportovních biků CBR s ním dosahuje maximální rychlosti 299 km/h a dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 3.3 vteřiny.

Sekačka by se podle plánů Hondy měla dostat nad 240 km/h. Postarat se o to má profesionální závodnice Jess Hawkins za volantem.

Podle pravidel pro oficiální zápis rekordu musí i nejrychlejší sekačka pořád umět sekat trávu. Pod superrychlým strojem se tak točí padesát ostrých karbonových čepelí. Trochu děsivé...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události