Klíče

Klíčem jsem odemkl cizí auto, volal muž strážníky. Pak se děly věci!

Klíčem jsem odemkl cizí auto, volal muž strážníky. Pak se děly věci!
Zdroj: Getty Images

Hodně kuriózní případ řešili ve čtvrtek večer brněnští strážníci. Volal jim totiž muž, že si klíčem odemkl škodovku, aby vzápětí zjistil, že ta jeho stojí vedle a on tak sedí v cizím autě. A to byl teprve začátek zmatků.

"Muž ve Štýřicích přišel k místu, kde naposledy odstavil svoji škodovku. Svým klíčkem otevřel dveře, ale záhy zjistil, že sedí v cizím autě. To jeho přitom stálo hned vedle," vypráví mluvčí městské policie Pavel Šoba.

Když na místo přijeli strážníci, které šofér přivolal, tak zjistili, komu patří druhá škodovka a poprosili majitelku auta, aby přijela. Tím ale zmatky neskončily.

"Když řidička dorazila a chtěla své auto zamknout, zjistila, že si nedopatřením vzala jiné klíče. Majitel druhého vozidla se zachoval jako pravý gentleman a svůj odjezd ještě odložil. Ženě nabídl, že ji odveze do přibližně čtyři kilometry vzdáleného bydliště pro správné klíče," popsal Šoba.

Související obsah

Strážníci mezitím počkali u odemčené škodovky na návrat obou. Pak se konečně povedlo každému usednout do svého auta a kuriózní příhoda tím skončila.

Škoda Auto ale popírá, že by šla dvě různá auta otevřít jedním klíčem. Každý klíč je podle společnosti již od výrobní linky spárovaný jen a pouze s jedním vozidlem značky Škoda.


“Velice pravděpodobně, jako se již v minulosti několikrát prokázalo, zůstalo v tomto případě cizí vozidlo odemčené jeho posledním uživatelem,“ sdělil mluvčí společnosti Vítězslav Pelc. Doplnil, že automobilka neeviduje případ, kdy by se jedním klíčem dala otevřít dvě auta.
 

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události