Pokuta

Do Německa jel vlakem za prací. Zavřeli ho za přestupky na silnici

Do Německa jel vlakem za prací. Zavřeli ho za přestupky na silnici
Zdroj: Profimedia

Svoji přítelkyni vyděsil devětatřicetiletý muž z jižních Čech, který zmizel při cestě za prací do Německa. Policisté po něm začali pátrat a zjistili, že se sice nestal obětí žádného trestného činu, ale stejně se domů hned tak nevrátí. Dohnaly ho totiž hříchy z minulosti.

Z pohřešovaného vězněm. Tak lze shrnout příběh 39letého muže, po kterém koncem minulého týdne pátrali jihočeští policisté. Na vlastní kůži se přesvědčil, že se vyplácí platit pokuty za přestupky i v zahraničí.

Pátrání po Jihočechovi odstartoval zoufalý telefonát jeho přítelkyně na linku 158. Nahlásila, že se jí partner ztratil během cesty vlakem do Německa a už se neozval se.

Do Německa odjel prvního května nad ránem, mířil vlakem do Hannoveru. "Jeho šéf na něho čekal na nádraží, ale nedočkal se, telefon pohřešovaného vyzváněl, ale nikdo jej nezvedal," popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Související obsah

Policisté ověřili, že muž skutečně vlakem odcestoval přes Hřensko do Drážďan a měl pokračovat do Hannoveru, kam však nedorazil. Vzápětí zjistili, že se naštěstí nestal obětí trestného činu, ani svoji vystrašenou přítelkyni neopustil. Každopádně se jí domů hned tak nevrátí.

Doplatil totiž na to, že v Německu neplatil pokuty za dopravní přestupky. Částka se vyšplhala na 700 eur, v přepočtu tedy zhruba 18 tisíc korun. Loňské hříchy ho dohnaly až nyní.

“Při vystoupení z vlaku v Drážďanech byl pravděpodobně náhodně policisty kontrolován a zadržen. Vzhledem k tomu, že pokutu nezaplatil, byla mu pokuta přeměněna na náhradní trest odnětí svobody. Trest, kterého mohl být ušetřen, si odpykává ve věznici v Drážďanech,“ dodal Matzner.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události