Škoda Auto

Předělaný Superb prozradila skica. Vlajková loď Škody přiostřuje

Předělaný Superb prozradila skica. Vlajková loď Škody přiostřuje
Zdroj: Škoda Auto

Novými designovými prvky a taky technickými novinkami vybavila mladoboleslavská Škoda přepracovanou verzi Superbu. Novou podobu vlajkové lodi značky prozrazuje první designová skica. Automobilka slibuje, že modernizovaná verze přiostří.

Třetí generace Škody Superb prohází modernizací. Vyjede z mnohem ostřejším profilem, slibuje automobilka. A ještě před premiérou pouští do světa první designovou skicu s detaily své vlajkové lodi.

Skica ukazuje ostře vykreslené přední světlomety, mlhovky s výraznou lištou a pro současné škodovky typickou masku chladiče.

I předělaný Superb bude mít na zádi místo loga velký nápis Škoda, stejně jako model Scala nebo poslední představené koncepty

Související obsah

Součástí faceliftu je i inovace techniky. Nejdražší škodovka by měla dostat modernější výbavu. “Modernizovaný špičkový model potvrzuje ambici značky Škoda nabízet vozy nejvyšší kvality, disponující vynikající nabídkou prostoru a četnými prvky výbavy, obvyklými pro vozy vyšších tříd,“ uvádí Škoda Auto.

Superb by měl jako první model vyjet i ve verzi s plug-in hybridním pohonem.

Související obsah

Přepracovaný vůz bude mít premiéru v Bratislavě během nadcházejícího Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji. Škoda je sponzorem šampionátu už od roku 1993, poprvé ale hokejovou halu využije pro světový debut svého modelu.

Superb se v současné třetí generaci vyrábí od roku 2015. V dubnu 2017 překonala vlajková loď značky hranici jednoho milionu vyrobených kusů.

Historie vozů nesoucí název Superb (latinské slovo „superbus“ znamená skvělý, excelentní nebo vynikající) ale začala už v roce 1934 ve výrobním závodě v Mladé Boleslavi modelem s progresivní konstrukcí v podobě páteřového rámu s centrální nosnou rourou a výkyvnými polonápravami.

Na původní vůz navázal další Superb až v roce 2001, kdy se Škoda po 50leté přestávce vrátila do vyšší třídy. V roce 2006 se Superb první generace dočkal modernizace a změny se dotkly i pohonné jednotky 1,9 TDI, u níž výkon stoupl ze 77 kW na 85 kW.

Související obsah

Druhá generace debutovala v roce 2008 na ženevském autosalonu. Vyčnívala prostorem a třeba i patentovaným řešením otvírání pátých dveří TwinDoor nabízejícím možnost otevření jako u sedanu či jako u liftbacku. O rok později byl na frankfurtském autosalonu poprvé představen Superb kombi. Modernizací prošla druhá generace v roce 2013.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události