Pravidla silničního provozu

Kamera načapala divného hříšníka. Holub je teď hvězdou internetu

Kamera načapala divného hříšníka. Holub je teď hvězdou internetu
Zdroj: Město Bocholt

Letěl obytnou čtvrtí, jako kdyby neznal pravidla. A tak ho vyfotila kamera. Za překročení rychlosti mu hrozí pokuta 25 eur (zhruba 650 korun). Jenže z tohoto hříšníka ji úřady těžko budou dostávat.

Když se úředníci probírali snímky silničních pirátů, které jim přišly z radaru v obytné čtvrti západoněmeckého Bocholtu, nestačili se divit. Na jedné z fotek na ně vykoukl holub.

Obytnou zónou, kde je rychlost omezená na 30 km/h, drze proletěl o 15 km/h rychleji. Radar ho nekompromisně změřil, blikl blesk a kamera holubovi pořídila pěkný snímek.

Městský úřad zveřejnil obrázek hříšného ptáka minulý týden s jasným vzkazem: Chytit! Od té doby se fotka šíří internetem jako virál, o rychlém holubovi píší německá média a dokonce i web BBC.

Za normálních okolností by pokuta za překročení rychlosti činila 25 eur. Město uvedlo, že by holubovi nepomohla ani povolená tolerance 3 km/h, navíc nabral takovou dráhu, že hrozila kolize s vozidly i chodci.

“Jestli rychlý pták pokutu zaplatí, a hlavně jak, zůstává nejisté,“ píše s nadsázkou město Bocholt na facebooku s dodatkem, že pátrání po svědcích zahajovat nebude.

Související obsah

Bizarní úlovek radaru samozřejmě pobavil soustu lidí. Podle některých komentářů muselo jít o závodního holuba. Další mu navrhují trest veřejně prospěšných prací, který by si měl odkroutit u pošty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události