Policie

Žena nechala v rozpáleném autě 7 malých dětí. Samy zavolaly policii

Žena nechala v rozpáleném autě 7 malých dětí. Samy zavolaly policii
Zdroj: Charles County Sheriff

To varování se stále opakuje: Nenechávejte děti zavřené v autě, obzvlášť pokud je venku vedro! Všichni to ví, přesto se podobné případy pořád stávají. A můžou dopadnout tragicky. Žena z amerického Marylandu nechala v rozpáleném autě dokonce sedm malých dětí. Policie je naštěstí našla včas, zpocené a vyděšené.

Sedmatřicetiletá žena měla v autě sedm dětí ve věku od 2 do 4 let. Dvě byly její, dalších pět hlídala. Teď už ji své ratolesti asi nikdo nepůjčí.

Všechny děti totiž nechala na parkovišti zamčené ve voze a vyrazila na nákup. Jenže venku bylo kolem 27 stupňů a černé auto se rychle rozpálilo. Jedno z dětí naštěstí vzalo telefon, který v autě zůstal, a zavolalo na policii, píše portál americké televize NBC.

Dispečink přijal volání v pátek kolem jedné odpoledne, děti nevěděly, kde jsou, ale policie rychle vystopovala telefon. Auto stálo na parkovišti u obchoďáku, všechna okénka byla zavřená. Děti byly bez dozoru nejméně 20 minut, podle policie byly vyděšené a propocené.

Související obsah

Postarali se o ně záchranáři, kteří na místo také dorazili. V horku a bez vzduchu může hrát roli každá minuta.

Žena přišla k autu asi 10 minut po příjezdu policie. Byla okamžitě zatčena a obviněna. "Je v rozporu se zákonem ponechat dítě mladší 8 let ve vozidle bez dozoru a mimo dohled osoby, která o něj pečuje, pokud s dítětem nezůstane spolehlivá osoba nejméně ve věku 13 let," uvedl úřad šerifa z okresu Charles County v Marylandu.

Související obsah

Zároveň znovu zopakoval ono už nesčetněkrát opakované varování: "Je nebezpečné nechávat kohokoliv, včetně domácích zvířat, uvnitř vozidla, zvláště když se venku oteplí. Teplota uvnitř zaparkovaného vozu může velmi rychle stoupnout na extrémně vysokou úroveň, což může mít i fatální následky.“

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události