Za volantem

Neuvěřitelné! Řidička držela dítě za nohy, během jízdy jí viselo z okna

Po Praze si to hnala osmdesátkou, a přitom nechala malé dítě, aby se skoro celé vyklánělo z okna. Nepochopitelná jízda řidičky vzbudila pozornost řady šoférů, jeden z nich ji dokonce natočil. Na záběrech je vidět i to, jak s dítětem málem nabourala.

Rozum nad tím zůstává stát. Řidič natočil ženu na velmi frekventované silnici v pražských Kbelích, jak jede autem s chlapečkem vykloněným ven. Podle svědka ho řidička držela jen za nohy.

"Myslel jsem si, že je to nějaký hadrový panák nebo nějaká figurína, tak jsem za ní pokračoval," popisuje autor videa okamžiky, než si všimnul, že z okna se vyklání malé dítě. "Vypadalo, že vypadne z auta, tři čtvrtě těla bylo z auta, držela ho jednou rukou,“ dodává.

Související obsah

Žena s dítětem pokračovala v riskantní jízdě po dvouproudé silnici, kde je velmi hustý provoz a auta tu jezdí osmdesátikilometrovou rychlostí. Na nájezdu dokonce málem vrazila do jiného vozu. Zřejmě neviděla přes dítě do zpětného zrcátka.

Na to, že jde o hazard ji chtěl svědek upozornit. Žena ho prý ale ignorovala. "Když jsem na ní zatroubil, upozornil jsem jí, ona se na mě podívala, usmála a jela kolem devadesáti - osmdesáti kilometrů v hodině," říká doteď hodně udivený řidič.

Žena s dítětem vykloněným z okna podle něj ujela minimálně sedm kilometrů.

"Dle shlédnutých záběru by se mohlo jednat o podezření z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, celé jednání máme zadokumentováno a budeme se jím nadále zabývat," komentoval video mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Dítě nebylo připoutáno v bezpečnostní sedačce a ženě za to hrozí minimálně dvoutisícikorunová pokuta.

Související obsah

Nebezpečná jízda mohla snadno skončit tragédií. Sami se v reportáži podívejte na to, co se stalo s melounem, který jsme vyhodili z okna auta jedoucího rychlostí zhruba padesát kilometrů za hodinu.

"Nevím, jestli byla opilá, nedokážu pochopit, že se takhle zachovala," dodává autor záběrů.

Odborníci přitom upozorňují, že na českých silnicích letos zemřelo nejvíc dětí za posledních deset let. Častou příčinou je právě zanedbání bezpečnosti, špatné nastavení či úplná absence autosedačky. S autosedačkou si ale zmíněná žena rozhodně žádné starosti nedělala…

jm / TV NOVA / TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události