Praha

Bugatti, Mustang, Pagani! Výstava sporťáků nalákala davy nadšenců

Splněný sen všech milovníků automobilů. Na holešovickém výstavišti jsou k vidění unikáty v ceně kolem jedné miliardy korun. A už první den si automobilové skvosty ze soukromých sbírek z mnoha evropských zemí prohlédly tisíce lidí.

Už před otevřením výstavy v pražských Holešovicích čekaly na vstup stovky automobilových nadšenců. Ti se už nemohli dočkat okamžiku, kdy se tváří v tvář setkají s bouráky, o kterých nejen v noci sní.


A opravdu je na co se dívat. “Dá se to rozdělit na několik lákadel. Jedním z nich je Bugatti Chiron, ale zároveň tady máme i legendu Ferrari F40,“ přiblížil organizátor výstavy Lubor Kos.


Na své si přijdou i milovníci amerických filmových vozů, mezi které jednoznačně patří Ford Mustang. V tomto voze jste mohli vidět například herce Nicolase Cage ve filmu 60 sekund.

Související obsah


Asi nejstřeženější je Bugatti Chiron Sport s výrobním číslem dva. Jeho patnáct set koní vyjde v základu na téměř sedmdesát milionů korun. Pagani Huayru v ceně 40 milionů obdivují fanoušci pro výjimečný design.


Organizátoři ale nezapomněli ani na milovníky náklaďáků. Celkově je v Holešovicích víc než tisíc vozů. Zajímavostí je i to, že většina patří českým sběratelům.

Podívejte se na záběry kolony supersportů mířících na výstavu:

Mili Kopecká, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události