Citroën

Citroën představil nové brýle proti nevolnosti v autě. Pomáhá kapalina

Citroën představil nové brýle proti nevolnosti v autě. Pomáhá kapalina
Zdroj: Citroën

Brýle, které využívají kapalinu v obroučkách, aby pomohly překonat nevolnost při jízdě v autě. Citroën s touhle novinkou přišel už loni v létě, teď přišle s novou verzí, která má vylepšený design.

Automobilka s nápadem slaví docela úspěch – brýle proti nevolnosti při cestách Seetroën si za několik měsíců pořídilo 15 tisíc zákazníků. Na květnovém veletrhu VivaTech v Paříži tak Citroën představil další model pojmenovaný S19.

Brýle jsou dílem startupu Boarding Ring. I nový model přebírá princip, který přinesl úspěch první verzi z loňského července: Brýle nemají čočky, zato mají obroučky vpředu i po stranách, které jsou plné zabarvené tekutiny. Ta se v dutých obroučkách pohybuje kolem očí do stran a na bocích i dopředu a dozadu podle toho, jak se chová jedoucí auto. Brýle tak umí ošálit zrak tím, že vytvářejí linii obzoru a odstraňují smyslový diskomfort způsobující nevolnost.

Související obsah

Pasažér, který za jízdy trpí na nevolnost, může v autě bez problémů číst nebo sledovat displej telefonu či tabletu. Když se objeví počáteční příznaky nevolnosti, stačí nasadit si brýle na 10 až 12 minut. Nosit je mohou dospělí i děti od 10 let (po dokončení růstu vnitřního ucha).

Brýle využívají řešení vyvinuté původně pro námořníky, fungovat by ale měly i v autě, autobuse, ve vlaku nebo v letadle. Patentovaná a testovaná zdravotnická pomůcka má mít 95% účinnost.

Chronickou nevolností, takzvanou kinetózou trpí více než 30 milionů Evropanů. U třetiny lidí se příznaky projeví alespoň jednou za život.

Seetroën S19 je limitovaná série 1 919 kusů vyrobená u příležitosti letošního 100 výročí značky. Předběžné objednávky limitované série brýlí se přijímají od 15. května s dodáním na začátku července. Oba dva modely brýlí Seetroën jsou k dispozici za 99 eur v butiku lifestyle.citroen.com v následujících zemích: Francie, Portugalsko, Benelux, Španělsko, Itálie, Rakousko, Německo, Nizozemsko, Velká Británie, Irsko a Polsko. Zákazníci z ostatních zemí si brýle mohou objednat na internetových stránkách Citroën Racing. V Česku je možné brýle objednat přes dealerskou síť Citroënu.

Jak to funguje?


Nasadíte si brýle nejpozději, jakmile se objeví první příznaky nevolnosti.


Po 10–12 minutách brýle umožní mozku sesynchronizovat se s pohybem, který vnímá vnitřní ucho, zatímco oči se soustředí na nehybný předmět, jako je telefon nebo kniha.


Pak brýle sundáte a vychutnáte si zbytek cesty.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události