Mercedes-Benz

Šéf Mercedesu končí. Konkurence si neodpustila zábavný rýpanec!

Šéf Mercedesu končí. Konkurence si neodpustila zábavný rýpanec!
Zdroj: BMW

Děkujeme za spoustu let inspirativního soupeření. To je vzkaz německé automobilky BMW pro odcházejícího šéf konkurenčního Daimleru. Je to výraz úcty legendě, která 13 let řídila výrobu mercedesů. BMW si ale zároveň neodpustilo vtipné popíchnutí, které využilo pro vlastní reklamu.

Konečně jsi volný a můžeš si užívat. Tak nějak zní vzkaz BMW pro Dietera Zetscheho, dlouholetého šéfa konkurenčního Daimleru, který odchází do důchodu.

Daimler vyrábí vozy Mercedes-Benz. A BMW obsadilo do vlastní reklamy jak mercedesy, tak končícího šéfa německé konkurence. Lépe řečeno jeho dvojníka.

Ten v klipu absolvuje dojemnou rozlučku v centrále Daimleru ve Stuttgartu a pak ho černá služební limuzína odveze domů. Zetsche sleduje, jak mercedes odjíždí a pak otevírá vlastní garáž, ze které vyjíždí... ve svítivě oranžovém hybridním roadsteru BMW i8. Na příjezdové cestě to odpíchne a se staženou střechou se vydává na cestu.

Následuje zmíněné poděkování.

Na sociálních sítích BMW svoje video doprovodilo dalším vzkazem, že “odchod do důchodu znamená, že můžete nechat svou minulost za sebou a přijmout svou budoucnost.“ Z Mercedesu přišla odpověď, prý jsou si stoprocentně jistí, že Zetsche si pro svou budoucnost zvolil EQ, což je označení pro elektrifikované vozy značky.

Německý inženýr Dieter Zetsche (66) je legendou německého automobilového průmyslu. Byl předsedou představenstva společnosti Daimler, od roku 1998 seděl i ve vedení její automobilky Mercedes-Benz a od roku 2006 byl generálním ředitelem. V čele Daimleru ho nahradí dosavadní ředitel výzkumu, Švéd Ola Källenius.

Související obsah

Zetsche odejde na květnové valné hromadě. Po dodržení dvouleté lhůty by se měl vrátit alespoň do čela dozorčí rady.

Mezi Mnichovem (BMW) a Stuttgartem (Daimler) to občas jiskří. A někdy se zapojí i Ingolstadt, kde sídlí další německá značka Audi. I konkurenční boj ale může probíhat vtipně a s úctou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Mercedes-Benz

Důležité Události