Výmoly

Kanál jako past na auta. Ze silnice trčí roky, kdo zjedná nápravu?

Řidiči, kteří to místo znají, raději přejíždějí do protisměru. Ostatním nezbývá nic jiného než rychlý úhybný manévr, jinak jim hrozí, že si poškodí kola. Uprostřed silnice totiž trčí poklop od kanálu. Kdo by se měl v podobných případech postarat o nápravu?

“Ten kanál trčí ze silnice už pěkně dlouho. Vůbec není označený, je to dost nebezpečné. Už skoro tři roky to místo radši objíždím v protisměru,“ popisuje jeden z řidičů překážku v Názovské ulici v pražských Strašnicích.

Jak je vidět na fotkách, poklop vyčnívá z vozovky o víc než pět centimetrů. “Najet na tu hranu v padesátce, to může napáchat slušné škody,“ dodává řidič.

Máte ve svém okolí na silnici podobnou šílenost? Pošlete nám fotku s popisem místa na [email protected]

Správci silnice ani kanalizace, zdá se, o pasti na řidiče nic neví. O silnice v Praze se stará Technická správa komunikací (TSK). Podle její mluvčí Barbory Liškové jsou silničáři schopni reagovat velmi rychle a postarat se alespoň o provizorní opravu. “Ale záleží na tom jak a kde závada komplikuje sjízdnost a provoz. Například na Jižní spojce provádíme opravy v řádu hodin,“ popisuje Lišková. Na méně významných komunikacích, jako je ta ve Strašnicích, jsou termíny oprav mnohem delší. Rozhodně by ale nemělo jít o roky nečinnosti.

Související obsah

O kanále ve Strašnicích podle všeho TSK nevěděla. Podobné případy by měli lidé hlásit prostřednictvím webového formuláře nebo na zákaznickou linku.

Podle Liškové ale nejspíš trčící kanál ani nebude problémem TSK. Ta se stará pouze o kanály odvádějící ze silnic dešťovou vodu, mají většinou hranaté poklopy. Ty kulaté spadají pod Pražské vodovody a kanalizace (PVK). I ty mají pro takové případy zákaznickou linku nebo formulář na webu. “Všechny podněty prověřujeme a případnou závadu se snažíme v co nejkratším možném čase opravit. O zmíněném případě nevíme. Samozřejmě celou záležitost přešetříme,“ uvedl mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Je dost možné, že se ještě správci budou přít o to, kdo za závadu může. Záleží, zda ji vyhodnotí jako vadu kanálu či komunikace... Každopádně je lepší dát o podobných případech vždy vědět.

Související obsah

O dálnice a silnice se v Česku starají ŘSD a Správy a údržby silnic v jednotlivých krajích. Místní komunikace obstarávají obce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události