Záchranáři

Ohavná bezohlednost! Řidič objel kolonu záchranářskou uličkou

Zneužití záchranné uličky řeší policisté na Vysočině. Jednomu z řidičů bylo zatěžko vyčkávat v koloně a uvolněný prostor pro záchranáře byl až příliš lákavý na to, aby jej nevyužil. Jeho bezohledný průjezd mezi auty zachytil jeden z čekajících řidičů.

Čtvrteční kalamita na dálnici D1 ve směru na Brno, způsobená průjezdem americké vojenské kolony a také umocněná několika nehodami, byla pro řidiče velmi náročná. Někteří řidiči se na dálnici zdrželi klidně i o několik hodin více, než normálně.


Čekání bylo zřejmě příliš pro řidiče osobního auta poblíž Humpolce na Vysočině. Zatímco před ním byla dlouhá doba ve stojícím provozu, záchranářská ulička zela prázdnotou. Proto se uvolněným prostorem bez zábran rozjel k nejbližšímu sjezdu z dálnice. Přitom jej na svůj mobil zachytil jeden z čekajících řidičů.

Tomu se bezohledného řidiče podařilo zastavit a promluvit s ním. "Potřebuji sjet z dálnice, jste hluchej?," říká řidič auta autorovi videa, který se jej zřejmě ptá, proč se pro svůj bezohledný krok rozhodl. "Já také čekám," reaguje autor. Řidič osobního auta ale pak už o další debatu ztratil zájem a pokračoval dál průjezdem pro záchranáře.

Související obsah

V případě nehody na dálnici a vytvoření kolony je nutné, aby se vytvořila záchranářská ulička a byl tak volný průjezd pro zdravotníky, hasiče i policisty. O životě a smrti rozhodují mnohdy vteřiny. Každé zdržení může stát někoho život, to si ale někteří lidé, stejně tak jako bezohledný řidič od Humpolce, neuvědomují.


Případ se dostal na stůl policie na Vysočině. "Oznámení jsme nabrali. Policisté z dálničního oddělení to zadokumentovali. Protože jsme řidiče nezastihli při přestupku, tak se to řeší jako zjištěný přestupek a budeme to postupovat do správního řízení," řekla policejní mluvčí Dana Čírtková. V případě, že by policie řidiče chytila na místě, byla by pokuta až 2000 korun. Ve správní řízení mu hrozí pokuta 1500 až 2500 korun.
 

Pokud muže poznáváte, ozvěte se nám na mailovou adresu [email protected]

rod, klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události