řidiči

Dobrá zpráva pro řidiče! Benzin a nafta už zdražovat nebudou

Řidiči se mohou radovat! Ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích přestaly prudce stoupat a zhruba týden se drží na stejných úrovních.

Pohonné hmoty zdražovaly nepřetržitě od poloviny února. To znamená, že si řidiči za litr nejprodávanějšího Naturalu 95 připlácí zhruba tři koruny a padesát haléřů, u nafty necelé dvě koruny. Průměrné ceny benzínu se tak vyšplhaly k 34 korunám, nafty k 33 korunám.

Jsou to ale jen průměrné ceny, na mnoha místech řidiči tankují podstatně dráž. Především se to týká benzinek ve velkých městech, u hlavních silnic a vůbec nejdráž je tradičně v okolí dálnic.

Podle ekonomů by prudký nárůst cen pokračovat v nejbližších týdnech neměl, a to kvůli ceně ropy. Ta totiž zlevňuje, za poslední měsíc asi o 16 procent. Na druhou stranu řidiči s nějakým výrazným zlevněním pohonných hmot počítat nemohou kvůli začínající motoristické sezóně.

Související obsah

Kdo si myslí, že ušetří tankováním v zahraničí, má smůlu. Rozdíly cen v okolních státech proti českým čerpacím stanicím jsou jen minimální. Výjimkou je snad jen Německo, kde za benzin řidiči zaplatí podstatně víc než v České republice.

Petr Zapletal/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události