Cyklista

Řidič zatroubil na cyklistu, ten na něj zaútočil! Vybil se na autě

Ostravská policie hledá cyklistu, kterého vyprovokovalo zatroubení auta, jedoucího za ním. Muž zastavil před vozem a chtěl si s řidičem vše vyříkat, ten se ale zamkl v autě. Cyklista ulomil stěrač, prasklo celé čelní sklo.

Spor podle ostravské policie odstartovalo zatroubení jednoho z řidičů, který chtěl cyklistu upozornit, že brání rychlejšímu provozu. Cyklista zřejmě neudržel nervy na uzdě, zastavil před křižovatkou a kolo odstavil uprostřed silnice.

Když řidič viděl, že se k němu agresivní muž blíží, zamkl se v autě. Cyklista zkusil dveře otevřít. To se mu nepovedlo, a tak nejdříve udeřil do zpětného zrcátka a pak ulomil stěrač, přičemž prasklo čelní sklo. Z místa potom ujel.

"Svým jednáním způsobil škodu vyčíslenou na částku dosahující téměř devíti tisíc korun. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedl policejní mluvčí Richard Palát s tím, že po cyklistovi policisté pátrají.

Související obsah

Muž auto poškodil už na konci dubna, policie o tom ale informovala až nyní. Zveřejnila také záběry z bezpečnostní kamery, na kterých by lidé mohli cyklistu poznat. Pokud víte, o koho jde, kontaktujte policii na tísňové lince 158.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Cyklista

Důležité Události