Tipy na výlet

Autem po Česku: Tipy, kam vyrazit na výlet v Praze a jejím okolí

Autem po Česku: Tipy, kam vyrazit na výlet v Praze a jejím okolí
Zdroj: Toyota ČR

Snažíte se vymyslet program na prázdninový víkend? Podívejte se na druhý díl seriálu Počesku, který vám třeba pomůže vidět české hlavní město zcela novýma očima.

Je jedno, jestli tu žijete, nebo se sem vydáte na výlet po několika letech. Udělejte si hezký den v Praze, stranou těch nejznámějších památek.

Více než milion a půl lidí zamíří každý rok do pražské zoo. Je totiž pátá nejlepší na světě. Až se sem vydáte vy, zpozorněte už na cestě - pravděpodobně pojedete přes ceněný Trojský most, který je dílem architekta Romana Kouckého a v roce 2016 byl nominován na Českou cenu za architekturu.

Nenechte si ujít ani návštěvu nově zrekonstruovaného Národního muzea. Po dlouhých sedmi letech se vloni na podzim znovu otevřelo a přineslo o třetinu větší výstavní prostor. Zmizely totiž veřejnosti uzavřené depozitáře, a expozice je tím pádem rozsáhlejší a zajímavější.

Procházkou po Václavském náměstí a Národní třídě dojdete k piazettě u stejnojmenné stanice metra, kde stojí téměř 11 metrů vysoká, pohyblivá hlava Franze Kafky, jejímž autorem je umělec David Černý.


Praha z výšky

Chcete mít město jako na dlani? Vyrazte na vrch Vítkov. Na jeho vrch se můžete vyšplhat po svých, ale dá se sem pohodlně zajet i autem. Krásný výhled je už z okolí bronzové jezdecké sochy Jana Žižky z Trocnova, která patří mezi 10 největších na světě. Když ale vyjdete ještě na terasu Památníku národního osvobození, která se tyčí vysoko nad střechou, pohled na Prahu vám odtud vezme dech.

Oběd si dejte v Karlíně, kde je spousta velmi dobrých restaurací a bister. Eska má dokonce michelinské ocenění Bib Gourmand. Anebo si udělejte piknik v parku u Invalidovny.

Za návštěvu určitě stojí secesní Bílkova vila, kterou si v roce 1911navrhl grafik, sochař a architekt František Bílek a sám v ní také bydlel a tvořil. Kromě jeho díla tu proto uvidíte i jeho soukromé pokoje. Díky režným cihlovým zdem, vysokým sloupům i zahradě je vila nejen krásná, ale také velmi fotogenická.

Trocha přírody

Cestou z Prahy se pak zastavte v kouzelném lomu Amerika a pokochejte se výhledem. Lákavé jsou i vyhlídky na Vltavu. Místo notoricky známého Máje zkuste sousední Smetanovu vyhlídku, která není tak frekventovaná a přitom nabízí stejně epické výhledy.

Autory seriálu Počesku, v němž Toyota a Lexus postupně představují méně i více známé kouty České republiky, jsou David Broda a Jonáš Mejtský.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události