Výstava

Stovku dá pod tři vteřiny! Unikátní LaFerrari je k vidění v Plzni

Unikátní výstava historických a moderních automobilů začala v pátek v Plzni. Vidět můžete opravdové skvosty, které by si kvůli jejich závratné ceně mohl dovolit jen málokdo.

Jedním z velkých taháků výstavy je italské LaFerrari. Při pohledu na tento skvost musí každý fanoušek lapat po dechu. Může se pochlubit šestilitrovým motorem, s dvanácti válci. Komu to moc neřekne, nevadí. Stačí jen dodat, že tohle monstrum dokáže jet po silnici rychlostí až 350 kilometrů za hodinu.


"Máme tady vozidlo, které je vyloženým prototypem, který sloužil pro ověřování funkčnosti tohoto vozu. Dokonce to jezdilo v Americe," popsal organizátor výstavy Jindřich Mužík. A jeho hodnota? Držte si klobouk. Více než 100 milionů korun.


Již 105. narozeniny slaví automobilka s trojzubcem - italskou eleganci dokazuje vystavený Maserati typ MC 12. V České republice je zastoupený jen jedním kusem. Typ byl vyrobený v sérii padesáti kusů.

Související obsah


Na výstavě se objevila i prezidentská limuzína Imperial Le Baron, kterou se vozil africký diktátor Omar Bongo. Jde o unikát s ještě platnými diplomatickými značkami.


Malý, ale známý. Ve svižném britském vozítku značky Mini Cooperu nás rozesmával mistr Bean. A k tomu i trochu české klasiky, na výstavě se objevil přehled různých Favoritů a dalších škodovek i se sportovním tuningem.
 

František Nyklas, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Výstava

Důležité Události