Veteráni

Auto pro prince a jiné skvosty. K Jablonci se sjely veterány

Padesát skvostných veteránů nebo aut se zajímavou historií se v sobotu sjelo do obce Huť na Jablonecku. Na své si přišli nejen obdivovatelé precizní řemeslné práce, ale i milovníci starých časů a dobové módy.

Ferrari 330 GT a v něm dvanáctiválcový motor. V 60. letech vítězil na okruzích Formule 1 a veřejnost stejný pohon chtěla mít i v sériových vozech. Enzo Ferrari jim sen splnil. Sám přitom jezdíval v běžných vozech, třeba ve fiatech.

Cena? Podle stavu aktuálně od 10 do 70 milionů korun. A i kvůli kabrioletu od MG byste si museli sáhnout hodně hluboko do peněženky. Vyjde na tři čtvrtě milionu.

A v Huti se předvedl i Rolls Royce, který si v roce 1950 nechal na zakázku vyrobit syrský princ. Jeho výkon? Výrobce v dokladech uvádí jen lakonické: Dostatečný.

"Na veřejnosti se u Rollsů nesměla otevírat kapota. To bylo v podmínkách kupní smlouvy," vysvětlil Slávek Hadraba. A to proto, že Rolls by pak mohl vypadat, že je porouchaný a to bylo nepřípustné. Těchto typů na světě jezdí jen pár a tento je o to vzácnější, že má levostranné řízení.

Související obsah

A další šperk je z Česka - papalášská Tatra 603 z roku 1962 má kromě tří míst vzadu i tři vpředu. A vystavený Ford Sierra jste mohli vidět například při honičce v seriálu TV NOVA anebo také ve filmu Sametoví vrazi, který pojednává o případu orlických vražd.

pez, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Veteráni

Důležité Události