Škoda Auto

Škoda svolává 6 modelů do servisů. Kterých aut se problém týká?

Škoda svolává 6 modelů do servisů. Kterých aut se problém týká?
Zdroj: Škoda Auto

Airbagy u řidiče mohou být vadné. Hrozí, že se v případě nehody nenafouknou dostatečně rychle. Problém se může týkat 3367 vozů, které musí neprodleně do servisů. O svolávací akci jako první informoval portál Svolávačky.cz.

Do servisů musí majitelé vozů Fabia, Karoq, Kodiaq, Octavia, Rapid a Superb vyrobených mezi lednem a srpnem 2018. Mohle se stát, že do nich byly namontovány vadné airbagy do volantu.

Celkem automobilka svolává do servisu 3367 aut. Při nehodě s odpálením čelního airbagu na straně řidiče nemusí být zajištěna dostatečná ochrana. Z bezpečnostních důvodů je proto nutné airbag vyměnit. ”Opatření je samozřejmě provedeno bezplatně a trvá přibližně půl hodiny,“ řekl webu Svolávačky.cz tiskový mluvčí Škoda Auto Zbyněk Straškraba.

Související obsah

Majitelé vozů by už měli mít písemnou výzvu od dealerů. Zda se vás problém také týká, si můžete pro jistotu ověřit po zadání VIN kódu na stránkách Škody - ZDE.

Autem je podle automobilky možné až do provedení opravy dál jezdit, ale termín návštěvy servisu by si měli majitelé domluvit neprodleně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Škoda Auto

Důležité Události