Dálnice D3

Spor o 50 metrů dálnice D3 trvá už dva roky! Konec je teď o něco blíž

Dokončení přibližně 50 metrů dálnice D3 na jihu Čech se přiblížilo. Majitel pozemku, přes který dálnice prochází, požadoval uvedení do původního stavu. Podle něj totiž nebyl jeho pozemek nikdy vyvlastněn. Okresní soud ale žalobu zamítl.

Dálnici D3 v úseku Ševětín - Borek na Českobudějovicku bude snad už možné bez větších potíží dostavět. Okresní soud v Českých Budějovicích ve čtvrtek zamítl žalobu, ve které majitel požadoval navrácení pozemku do původního stavu, tedy do stavu, kdy v místě byla zemědělská půda a les.

Soudní spor o 50 metrů dálnice se táhne už přes dva roky. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) totiž majiteli pozemku nezaplatilo včas za vyvlastnění.

A majitel je tak přesvědčen, že tím pádem k vyvlastnění nikdy nedošlo a stavební práce probíhaly na jeho pozemku. U soudu proto požadoval i náhradu škody 52 tisíc za vykácení lesa.

Související obsah

Letos na jaře přitom potvrdil českobudějovický krajský soud opětovné vyvlastnění pozemku. Verdikt poté "posvětil" i Nejvyšší správní soud. Při opětovném vyvlastnění už ŘSD chybu neudělalo a za pozemek majiteli zaplatilo zhruba šest set tisíc korun.

Proti čtvrtečnímu rozhodnutí Okresního soudu se může žalobce odvolat do 15 dnů. Celý případ zřejmě nakonec skončí až u Ústavního soudu.

Vladimír Hoť/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dálnice D3

Důležité Události