Policie

Po D1 se řítil dvoustovkou s mobilem v ruce. Policie zrovna měla zátah

Po D1 se řítil dvoustovkou s mobilem v ruce. Policie zrovna měla zátah
Zdroj: Policie ČR

Řidič stříbrného mercedesu byl králem hříšníků během policejního zátahu v Moravskoslezském kraji. Přímo před policejní hlídkou se prohnal rychlostí přes 200 km/h. A to nebylo vše.

Policisté z Moravskoslezského kraje v pátek vyrazili na silnice během dopravní akce zaměřené na nedovolenou rychlost. V jejich síti uvízlo 295 řidičů. Z toho 276 dostalo pokutu na místě, celkově hlídky vybraly přes 187.000 korun. Ostatní přestupky musí vyřešit příslušný správní úřad.

“Nejčastěji zjištěným přestupkovým jednáním bylo překročení povolené rychlosti, konkrétně bylo zjištěno 207 případů. Dva řidiči usedli za volant ovlivněni alkoholem,” upřesnila policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

Vůbec nejhorším hříšníkem pátečního zátahu byl 41letý cizinec. Po D1 hnal svůj mercedes ve směru od Ostravy na Brno rychlostí přes 200 km/h. Hlídka u obce Kujavy mu na stotřicítce naměřila 214 km/h. Navíc ho policisté přistihli, jak při řízení drží telefon v ruce.

Související obsah

K tomu mu ještě připočítali, že jel celou dobu v levém jízdním pruhu, i když v pomalejším pruhu nikdo jiný nebyl a nic mu nebránilo zařadit se vpravo.

Hlídka tak šoférovi vyměřila kauci 10.000 korun, kterou zaplatil na místě. “Pro podezření z přestupku byla věc oznámena příslušnému správnímu orgánu. Muži tak hrozí zákaz činnosti až na jeden rok a pokuta ve správním řízení až do výše 10 000 korun,” doplnila Pokorná.

Související obsah

Nepřiměřená rychlost byla v loňském roce jednou z hlavních příčin nehod v regionu. Stejně tak nepozornost za volantem. Boj se těmito nešvary si moravskoslezská policie stanovila jako prioritu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Policie

Důležité Události