D1

Na D1 nohu z plynu! ŘSD ve zúženích instaluje radary. PŘEHLED

Už od soboty se bude na D1 opět měřit rychlost - opět na jednom z modernizovaných úseků, přesněji mezi Souticemi a Loktem. Radary v příštích týdnech přibydou i na dalších úsecích. Naopak měření má skončit před Prahou na modernizovaném úseku D11.

První radar zapnou v příštích hodinách na opravovaném úseku dálnice D1, kde je zúžení a rychlost omezená na 80 km/h. Pozor by si od soboty řidiči měli dát mezi 56. a 64. kilometrem, tedy mezi Souticemi a Loktem.

Postupně budou ale následovat další měření v opravovaných úsecích. Už v příštím týdnu chce ŘSD radar mezi 7. a 21. kilometrem. (Mirošovice – Hvězdonice).

Přibude ještě radar mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem  (90. až 104. kilometr), tedy na nejdelším opravovaném úseku. A v plánu je i měření na obchvatu Velkého Meziříčí mezi 141. a 146. kilometrem.

Související obsah

Přesný termín spuštění měření zatím není znám. ŘSD doufá, že radary přinutí řidiče v nebezpečných úsecích, kde je vozovka zúžená a pohybují se tam dělníci a stavební stroje, sundat nohu z plynu.

Naopak měření skončí na opravovaném úseku dálnice D11 u Prahy. Modernizace osmikilometrové nejstarší části královéhradecké dálnice mezi Prahou a Jirny se totiž chýlí ke konci.

vbo, Simona Šimková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události