Video

Žena si za jízdy hrála s kočkou, vezla nepřipoutaného syna. Vše vysílala

Na sociálních sítích se objevilo video, které zachycuje nepochopitelně riskantní chování jedné řidičky. Při rychlosti kolem 80 kilometrů v hodině vezla v autě bez dětské sedačky malé nepřipoutané dítě a během jízdy si ještě hrála s kočkou. Aby toho nebylo málo, všechno sama přenášela živě na internetu.

Matka se svým šestiletým synem si vezli domů nový zvířecí přírůstek, kterým se chtěli pochlubit. Jenže k tomu si zvolili velmi nešťastnou formu. Jízdu v autě řidička živě vysílala na sociální síť.


Na záběrech je vidět nepřipoutaný chlapec, jak si s matkou podává kočku. "Otevřela se přepravka, koťátko vylezlo, syn se vyvlík, protože kočička mi spadla za sedačku. Vyndal ji a já si ji vzala k době dopředu. A jak jsem tam i říkala, tak jsem sjížděla na parkoviště," popsala žena.


"Řidič má povinnost se plně věnovat řízení v každé situaci, to se rozhodně v případě této řidičky neděje. Dítě musí být připoutané a má být v autosedačce," zhodnotil mluvčí BESIP Tomáš Neřold.

Související obsah


"Na základě všech podnětů, které obdržíme, se začneme tím případem zabývat a zjišťujeme, zda mohlo dojít k nějakému protiprávnímu jednání," řekla Šárka Poláčková z Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje.


Policie zatím podnět k prošetření videa neobdržela. Podle expertů hrozí řidičce peněžitý trest. "Za nepoužití autosedačky a pásu pro dítě jsou čtyři trestné body a také pokuta do výše dvou a půl tisíc korun," doplnil Neřold.

Související obsah


Tato jízda měla naštěstí dobrý konec. Ovšem tragicky skončilo jiné natáčení při řízení - před dvěma lety Českem otřáslo video dvou mladých dívek u Obrnic. Jedna z nich za rychlou jízdu zaplatila životem.


Podobné případy jsou známé i ze zahraničí. Kalifornský soud poslal v únoru loňského roku na šest let a čtyři měsíce za mříže osmnáctiletou Obdulii Sanchezovou. Ta během živého vysílání nezvládla řízení a nepřestala nahrávat ani poté, co vedle ní umírala její čtrnáctiletá sestra.
 

Háta Sassmannová, rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události