Domácí

Konec prázdnin pod dohledem policie. Máme seznam jejích stanovišť

Konec prázdnin pod dohledem policie. Máme seznam jejích stanovišť
Zdroj: Tomáš Krist / MAFRA / Profimedia

Pokud se o víkendu budete vracet z prázdnin domů, měli byste počítat s častějšími kontrolami na silnicích a dálnicích. Policie se zaměří například na dodržování rychlosti nebo pravidel silničního provozu. V rámci preventivní akce bude také připraveno několik odtahových vozidel, které řidičům pomohou v případě poruchy nebo nehody.

Policie si na poslední prázdninový víkend připravila kontrolní akci. Jejím cílem bude pomoci řidičům vrátit se bezpečně z dovolené. "Na různých místech České republiky se zaměří na dodržování všech pravidel silničního provozu, včetně dodržování rychlosti v problematických místech páteřních komunikací," uvedl policejní mluvčí David Schön.

Společně s Českou kanceláří pojistitelů se také policie zapojí do preventivní akce na dálnicích. "Na vybraných krizových úsecích dálnic budou připraveny operativní hlídky dopravních policistů a odtahová vozidla, která budou připravena ihned vyrazit na pomoc řidičům v případě poruchy, či nehody a zajistit tak rychlé zprůjezdnění komunikace," doplnil Schön.

O prázdninovém víkendu se každoročně do provozu vydá větší počet aut. Řidiči by měli být ohleduplní k ostatní, opatrní a dodržovat pravidla bezpečné jízdy. Měli by také dodržovat pitný režim a pravidelné přestávky. Především během vysokých teplot, které se podle meteorologů o víkendu vyšplhají na 32 °C.

Související obsah

"Konec letních prázdnin je bohužel již tradičně spojen se zvýšenou intenzitou silničního provozu a s tím spojenými dopravními komplikacemi. Zde vnímám spolupráci s Českou kanceláří pojistitelů jako pozitivní krok k pomoci řidičům. Očekáváme, že se díky této dopravně-preventivní akci v rizikových úsecích dálnic předejde případným mimořádným událostem a přispěje tak k bezpečnému návratu z prázdnin," vysvětlil plk. Mgr. Jaroslav Řehák, ředitel služby dopravní policie Policejního prezidia ČR.

Konkrétní místa, na kterých budou stát odtahová vozidla v rámci preventivní akce:

D1: 6. km dálnice ve směru na Prahu (sobota, 31. srpna 2019, 14 – 20 hodin)

D1: 56. km dálnice ve směru na Prahu (sobota, 31. srpna 2019, 14 – 20 hodin)

D1: 187. km dálnice ve směru na Brno (neděle, 1. září 2019, 14 – 20 hodin)

D1: 90. km dálnice ve směru na Brno (neděle, 1. září 2019, 13 – 18 hodin)

D1: 146. km dálnice ve směru na Prahu (neděle, 1. září 2019, 13 – 18 hodin)

D2: 0. km dálnice ve směru na Slovensko (neděle, 1. září 2019, 14 – 20 hodin)

D5: 77. km dálnice ve směru na Prahu (neděle, 1. září 2019, 14 – 20 hodin)

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události