Dálnice

Stavba dálnice D3 v ohrožení? Jedna z firem ze zakázky vycouvala!

Komplikace na stavbě jihočeské dálnice D3. Italská společnost ze sdružení firem, které mají stavbu na starosti, ukončila spolupráci. Dokončit dálnici tak má pouze slovenská společnost. Stavba nabrala skluz už v červenci. Podle Ředitelství silnic a dálnic není plánovaný termín dokončení zatím v ohrožení.

Stavbu třináctikilometrového úseku dálnice D3, která bude součástí obchvatu Českých Budějovic, začalo italsko-slovenské sdružení firem stavět letos v březnu. Už po pár měsících bylo jasné, že s italskou společností Salini Impregilo budou problémy. Stavba za sedm miliard korun se dostala do skluzu.

Nyní italská firma odešla ze stavby úplně. Stavbu tak má dokončit pouze slovenská stavební společnost. "ŘSD má stále tutéž platnou smlouvu. A ta smlouva je uzavřena se zhotovitelským sdružením a to sdružení stále existuje, jen se tam změnily ty vnitřní poměry," říká mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Podle ŘSD odchod stavební firmy neohrozí plánovaný termín dokončení. Po dálnici se mají řidiči poprvé projet v létě roku 2022. Na stavbu dohlíží ředitelství i pomocí dronu.

Související obsah

Italská firma Salini Impregilo měla problém i v dalších zemích. V březnu opustila stavbu slovenské dálnice D1. Následně firmě vypovědělo smlouvu také Polsko, kde stavbaři neplnili harmonogram.

pez, Vladimír Hoť, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Dálnice

Důležité Události