Doprava

Mokro, listí nebo mlha. Na silnicích začíná nejhorší část roku!

Nejměné 11 lidí zemřelo na českých silnicích od začátku září. Podle odborníků začíná nejhorší období pro řidiče. Doposud suché silnice totiž s podzimem stále častěji skrápí déšť, brzy se přidají mlhy a padající listí ze stromů. To všechno zvyšuje riziko dopravních nehod.

Uprostřed léta byl po sedmé hodině večer ještě nejeden z nás na koupališti. V ten samý čas je ale v září už skoro tma. "Snížená viditelnost přichází mnohem dříve než v těch prázdninových měsících, na což v lidský zrak není po tom slunečném období tolik zvyklý," vysvětluje Zdeněk Patík z BESIPu.

Právě to je rizikové období pro nehody. Tak jako třeba v sobotu večer u Nového Jičína. Při srážce dvou aut se tam zranilo hned osm lidí, tři z toho byly děti. Záchranáři je rozvezli do dvou nemocnic.

Pěti zraněnými skončila i podvečerní nehoda na Blanensku. Řidič tam nezvládl jízdu na mokré silnici a svůj vůz zdemoloval nárazem do stromu.

Související obsah

K nehodám často přispívají i chodci, kteří zapomínají na reflexní prvky. Možná na to v noci ze soboty na neděli doplatil životem muž u Chraštice na Příbramsku - řidič už neměl šanci zareagovat a přejel ho.

Stal se tak jednou z jedenácti zářijových obětí na silnicích. Podobnou nehodu přitom řešili policisté v pátek v Hranicích na Moravě.

K nehodám s tragickými následky vyjížděli v září policisté třeba k Valašskému Meziříčí, kde se stmíváním boural motorkář. Nebo do plzeňské místní části Litice. Zatím nejtragičtějším dnem byl čtvrtek. To zemřelo na silnicích hned pět lidí.

pez, Petr Zapletal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události