BMW

BMW šokovalo obřími ledvinkami. To má být budoucnost, co na ni říkáte?

BMW šokovalo obřími ledvinkami. To má být budoucnost, co na ni říkáte?
Zdroj: BMW / Profimedia

BMW si pro autosalon v německém Frankfurtu připravilo několik novinek. O které se bude diskutovat nejvíce? Nejspíš o studii BMW Concept 4, vždyť se podívejte na jeho předek!

Mřížka chladiče vytvarovaná do takzvaných ledvinek, to je léta znak každého BMW. Konzervativní příznivci německé značky typickou přední masku brání a odmítají jakoukoliv změnu, ale BMW je v poslední době vůbec neposlouchá - ledvinky rostou a rostou…

Rozruch kvůli nim vzbudila už modernizovaná vlajková limuzína řady 7 představená na začátku roku. Zvětšené ledvinky byly terčem kritiky i posměchu.

Šéf designu BMW Adrian van Hooydonk nedávno vysvětloval, že ledvinky rostou hlavně kvůli asijským zákazníkům, kteří si potrpí na velké až opulentní ozdoby a chtějí, aby chromovaná maska jejich BMW zářila na dálku. Starší usedlejší maska prý působí lacině.

Teď BMW ukázalo, kam až může zajít. Studie BMW Concept 4 má nastínit budoucí podobu BMW 4 a také ukázat, jak by mohlo vypadat elektrické sportovní kupé BMW i4, které má dorazit v roce 2021.

Zboku je to paráda - krásná kombinace elegance a sportovního stylu tak, jak to BMW umí.

Pohled zepředu je ale dost šokující. Konzervativním fanouškům určitě vyrazil dech. Ledvinky jsou protažené do výšky, což jim dává hodně zvláštní tvar. Přišly o vertikální žebrování. A hlavně jsou skutečně obrovské.

Asijští zákazníci nejspíš budou nadšeni. Ale co ti evropští? Jak se nové ledvinky líbí vám?


Jde sice zatím jen o studii, ale automobilka sama uvádí, že je z 85 procent hotovo a Concept 4 opravdu hodně napovídá, jak bude vypadat sériově vyráběná řada 4. Navíc má jít o interpretaci nové DNA budoucích vozů mnichovské značky.

Designéři se prý inspirovali u klasiky - někdejšího BMW 328, roadsteru z konce 30. let minulého století.

Uvidíme, jak si s navrženými ledvinkami ještě pohrají a jak velkou masku nakonec dostanou sériové verze budoucích modelů.

Zdroj: Profimedia

BMW kromě odvážného konceptu vystavilo ve Frankfurtu další aktuální novinky - novou řadu 1, BMW 3 Touring, M8 a 8 Gran Coupé i novu X6 včetně černočerné varianty Vantablack - i její "svítící" ledvinky jsou mimochodem už dost výrazné…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu BMW

Důležité Události