Autoškoly

Řidiči kamionů často riskují. Musí se změnit přistup autoškol, tvrdí experti

Policisté stále pátrají po řidiči kamionu, který riskantně předjížděl svého kolegu. Natočit se ho podařilo na jihu Čech a záběry manévru okamžitě vyvolaly obrovské reakce. A to nejen mezi běžnými řidiči, ale i dopravními experty. Podle nich je prý nejvyšší čas změnit výuku už v autoškole.

Podle některých lidí, kteří šílený manévr komentují na sociálních sítích, jde o obrovský hazard a životy nevinných lidí. "Neskutečné, jak se denně riskuje s vlastními životy i se životy ostatních a nevinných lidí," napsal jeden z diskutujících.

"Já bych tam nepředjížděl kamion ani s osobákem, od přejezdu nahoru není dlouhý úsek, navíc do té zatáčky není vůbec vidět,“ dodal další z nich.

"Pokud nedokáže předjet na vzdálenost, na kterou je to bezpečné, tak by neměl vůbec takový úkon začít," tvrdí dopravní expert Václav Kovář. Policisté po šoférovi pátrají. Podle registrační značky jde o český kamion ze Zlínska. Rozhodně to není jediný takový případ. V polovině června na silnici mezi Podbrahy a Starou Boleslaví náklaďák předjížděl na plné čáře a jen těsně minul kamion v protisměru.

Související obsah

Podle dopravních expertů může za podobné šílené manévry už chyba v autoškole. Pomohl by prý řidičák na zkoušku. O něm se mluví už několik let. "Při řidičácích na zkoušku v zahraniční je důležitá pasáž - motivační dopravně psychologický pohovor," vysvětluje Budský. Učitelé autoškol jsou prý navíc často pod tlakem dopravce, který celý kurz platí.

Související obsah

"Autoškoly dělají všechno pro to, aby se dostali ke svým penězům," dodal dopravní expert Budský. O změnách v autoškole chtějí experti jednat koncem října.

Vladimír Hoť, pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Autoškoly

Důležité Události