Dálnice

Vláda jednala o velkých investicích do dálnic, o více než 200 miliardách

Vláda v pondělí jednala o velkých dopravních stavbách za více než 200 miliard korun. Většina peněz jde na stavbu a rekonstrukci dálnic, včetně dostavby dálnic D1 a D3. Opoziční strany plán podporují, nevěří ale v dodržování termínů, staví se podle nich stále velmi pomalu.

Podle premiéra Andreje Babiše se nyní pracuje v maximálním nasazení a podle toho, co hygiena a pracovní postupy dovolí. Například opoziční Piráti ale nazývají plán velkých dopravních staveb festivalem odložených snů. Termínům nevěří a volají po změně legislativy.

Ta by podle vlády mohla přijít v roce 2021. Česko má nyní v různých fázích rozpracováno 151 velkých dopravních staveb. K těm největším patří dostavba dálnice D3, jde například o úsek mezi Úsilným a Třebonínem.

Související obsah

Další kilometry přibydou i u dálnice D1 a to mezi Říkovicemi a Přerovem. Řidiči ale nyní asi mnohem víc vyhlížejí dokončení rekonstrukce stávajících úseků D1.

Tady premiér Andrej Babiš společně s ministrem dopravy Vladimírem Kremlíkem slibují, že už za tři týdny se řidičům výrazně uleví. Celá modernizace má být hotova v roce 2021.
 

Jaroslav Brousil, vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události